Gmina Krasne do Rzeszowa

Za i przeciw przyłączeniu do Rzeszowa. Bitwa na słowa

Spotkanie wojewody z mieszkańcami miejscowości, o które prezydent Rzeszowa chce poszerzyć miasto. Nie brakowało emocji i argumentów – zarówno zwolenników jak i przeciwników zmiany adresu. Dzisiejsze spotkanie było ostatnią szansą na przekonanie wojewody do wydania pozytywnej lub negatywnej opinii w sprawie zmiany granic stolicy regionu.

W dniu 24.04.2018 r. o godz. 18:30 na antenie TVP3 RZESZÓW w głównym wydaniu informacyjnym Aktualności został przestawiony reportaż Mariusz Mendycki “Za i przeciw przyłączeniu do Rzeszowa. Bitwa na słowa”

Atmosfera spotkania momentami była tak gorąca i konieczne było studzenie emocji. Sprawa poszerzenia Rzeszowa – za każdym razem – budzi duże emocje. W tym roku ten temat dotyczy mieszkańców pięciu podrzeszowskich gmin: Trzebowniska, Tyczyna, Boguchwały, Głogowa Małopolskiego i Krasnego. Najliczniejszą grupę stanowili dziś mieszkańcy tej ostatniej.

Alicja Rudolf, Krasne – Chcemy wyrazić swoje niezadowolenie z zarządzania naszą gminą. Uważamy, że pan wójt uwstecznia naszą gminę. Główny cel to jest wyprowadzić ten zakorkowany Rzeszów poza – komunikację. Jeśli my mamy na tym zyskać to dziękuję.

– Aleksandra Radke – W polemikę z nami wchodzą radni, którzy jak się potem okazuje rodzinę i dzieci mają zameldowane w Rzeszowie, żeby potem korzystać z karty dużej rodziny, stypendium. naukowego. Wam się wydaje, że my tego nie wiemy. Jesteśmy tego świadomi, dlatego pani wojewodo prosimy o dopilnowanie przeprowadzenia rzetelnego referendum.

Zobacz materiał TVP3 Rzeszów – Aktualności z 24.04.2018 godz. 18:30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *