Gmina Krasne do Rzeszowa

Wyrok NSA z 21 czerwca 2016 r. z uzasadnieniem

Otrzymaliśmy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 21 czerwca 2016 r. wraz  z uzasadnieniem sygn. akt II OSK 1236/16.

Zgodnie z treścią uzasadnienia komisarz wyborczy zobowiązany jest wystąpić do Wojewody Podkarpackiego o dokonanie niezbędnej analizy zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym. W przypadku uzyskania pozytywnej analizy zostanie przeprowadzone referendum.

W załączonym pliku tekst wyroku z uzasadnieniem

wyrok NSA II OSK 1236-16

Join the discussion

 1. kris

  To znaczy, że w przypadku negatywnej opinii wojewody referendum się nie odbędzie. Wojewoda wydał już jedną opinię w tym roku i była ona negatywna. Ciekawe czy zmieni zdanie?

  • bartek

   Odpowiadając na twoje pytanie jest pewna różnica wojewoda wydała opinię a sąd nie pisze o opinii tylko o wydanie analizy skutkującej włączenia całej gminy.
   Na zdrowy rozum analiza powinna być pozytywna dlatego że włączenia całej gminy nie skutkuje żadnymi zagrożeniami dla dalszego bytu gminy bo po prostu jej już nie będzie .
   Gdyby to skutkowało o włączeniu tylko jednej miejscowości jest jakieś ryzyko że gmina utraci dochody i ubędzie jej mieszkańców i to mogło by być zagrożeniem dla bytu gminy. Analizując dalej gdyby nawet włączyć tylko samą Malawę to gmina na dochodach by nic nie straciła dlatego że Malawa jest najbiedniejszą wioską w całej gminie i zajmuje ostatnie miejsce ale za to bierze z budżetu gminy najwięcej tak więc sporawa jest oczywista jak by nie patrząc.—- pozdrawiam.

 2. Mari

  Licze na to referendum. Władze gminy przekraczaja wszelkie granice przyzwoitosci.

 3. Michał

  Witam, czy wiadomo już coś więcej na temat referendum? Czy wojewoda wydała juz opinię??

  • admin2

   Wojewoda wydała opinie, komisarz wyborczy wyznaczył referendum na dzień 23 października 2016 r.

 4. Pingback: Władza to my – mieszkańcy. A my mamy swoje zdanie, na nic całe zastraszanie! | Referendum Krasne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *