Gmina Krasne do Rzeszowa

Wypowiedz Wójta w sprawie terminu do NSA

Poniżej wypowiedź Wójta Gminy Krasne na temat skierowania sprawy do NSA. Wójt po raz kolejny daje dowód na swoją niekompetencję i nieliczenie się z głosem mieszkańców mówiąc, że sprawa może potrwać nawet rok. Szanowny Panie Wójcie, Wojewódzki Sąd Administracyjny oraz Naczelny Sąd Administracyjny rozpatruje tę sprawę w oparciu o przepisy ustawy o referendum lokalny z dnia z dnia 15 września 2000 r. (Dz.U. Nr 88, poz. 985) z późn. zm. Zgodnie z art. 26 par 2. Sąd administracyjny rozpatruje skargę w terminie 14 dni od dnia wniesienia skargi. Skargę kasacyjną wnosi się w terminie 14 dni. Termin rozprawy został wyznaczony na dzień 21.06.2016 r.

Poniżej przedstawiam artykuł z wypowiedzią Wójta jaki ukazał się w Gazecie Supernowości 5.05.2016 r.

KRASNE, RZESZÓW. Poszerzenie granic Rzeszowa.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie stwierdził nieważność uchwały podjętej przez radnych z gminy Krasne. Gmina postanowiła odwołać się od wyroku sądu.

W kwietniu tego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie unieważnił podjętą przez Radę Gminy Krasne uchwałę odrzucającą wniosek o zorganizowanie referendum na terenie gminy. Kiedy ostatnim razem rozmawialiśmy z wójtem Krasnego, nie było wiadomo, czy gmina odwoła się od wyroku sądu. Niedługo po tym decyzja zapadła.

– Odwołaliśmy się od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego – poinformował Wilhelm Woźniak, wójt gminy Krasne. – WSA uchylił wyrok ze względów formalnych. Podstawowy zarzut dotyczył tego, że gmina nie zasięgnęła opinii wojewody co do skutków gospodarczo-ekonomicznych ewentualnego połączenia obu gmin – dodaje.

Sprawa została skierowana do Najwyższego Sądu Administracyjnego. – Teraz będziemy czekać na jego wyrok – mówi Wilhelm Woźniak. A to może potrwać nawet rok.

Agata Flak

http://supernowosci24.pl/gmina-krasne-odwolala-sie-od-wyroku-wsa/

Join the discussion

  1. Pingback: Głosujemy 2 x na TAK | Referendum Krasne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *