Gmina Krasne do Rzeszowa

WSA w Rzeszowie odrzuciła skargę kasacyjną wójta gminy Krasne

Według wielu zainteresowanych referendum w naszej gminie skandalem jest to, że w ubiegłym roku po złożeniu do urzędu gminy w dniu 31.08.2017 roku kompletu wymaganych dokumentów w tej sprawie,  ani wójt ani radni nie zrobili nic przez ponad miesiąc, żeby rozpatrzeć złożony wniosek. Ta bezczynność władz gminy zgłoszona została do WSA w Rzeszowie i zaczęła się ponad roczna batalia walki sądowej z gminą także w Naczelnym Sadzie Administracyjnym w Warszawie. W lipcu tego roku wójt twierdząc, że nie jest przeciwko referendum doniósł do prokuratora w spóźnionym odwołaniu skargi kasacyjnej o rzekomych “nieprawidłowościach” przy zbieraniu podpisów przez inicjatorów referendum.

Szanowni mieszkańcy wiecie, co to znaczy „tonący brzytwy się chwyta”. W akcie swojej bezradności dopiero po ukazaniu się wyroku gdy nic już nie mógł zrobić składa zawiadomienie.  Zbliżają się dużymi krokami wybory samorządowe. Wójt Woźniak zamierza kandydować a więc także będzie zbierać podpisy poparcia. Tak czy inaczej  nigdy nie wybaczymy wójtowi tego że, doniósł  na swoich mieszkańców-wyborców jest po prostu nie przyzwoite.

 

Kolejny raz władza gminy manipuluje informacjami i wprowadza mieszkańców w błąd.

W artykule  w gazecie codziennej Super Nowości czytamy, że wszystko musi odbyć się zgodnie z prawem. Pytamy się wobec tego jak to prawo odnosi się do działań władz gminy skoro inicjatorzy musieli podać sprawę do sądu. Jednym słowem wójt wszystko robi, żeby nie dopuścić do przeprowadzenia tego referendum a skandalem już jest to, że donosi na swoich mieszkańców do prokuratury.

My, jako inicjatorzy tego referendum nie mamy sobie nic do zarzucenia. Poświęciliśmy dużo czasu żeby zebrać dobrowolnie podpisy mieszkańców. Zaznaczmy jeszcze raz, nigdzie nie pisze że mają być to osoby uprawnione do głosowania bo to odbywa się dopiero przy pobraniu karty do głosowania a jeżeli chodzi o podpisy to w rubryce jest napisane podpis – nie pisze jaki, gdyby pisało czytelny podpis pewno wtedy musiało by tak być.

Najciekawszą sprawą jest to, że prawdopodobnie w Urzędzie Gminy powstała nowa komórka „grafologów”. Wśród mieszkańców mówi się, że przewodniczy jej były sekretarz urzędu i kilku zaufanych radnych gminnych, którzy pochylili głowy nad kartami i na prośbę wójta doszukali się rzekomych nieprawidłowości?  Stawiamy pytanie: Czy jest zgodne z prawem o ochronie danych osobowych tzw. RODO weryfikowanie danych bez stosownych upoważnień?

Poniżej  publikujemy dokumenty, które pozwolą mieszkańcom i opinii publicznej wyrobić swoje zdanie a zarazem rzucą wam więcej światła jak jest naprawdę, nie będziecie musieli oglądać tej obłudy w marnym wydaniu.

  Postanowienie WSA w Rzeszowie z dnia 12.07.2018 roku w sprawie odrzucenia skargi kasacyjnej wójta gminy Krasne

Odpowiedź na skargę kasacyjną

 

Treść skargi kasacyjnej organu wójta Krasne 

Join the discussion

 1. wyborca

  Po zapoznaniu się z tym materiałem mam pełną świadomość z kim mamy do czynienia , ta władza już tak się skompromitowała że zostaje tylko jedna podpowiedz, odejdźcie i nie czyńcie już więcej
  kompromitacji tej gminie i nam mieszkańcom.
  Pozostaje tylko jedno pytanie czy ta władza w gminie wie co to wstyd, kompromitacja ?

 2. edek

  Głosowałem na wójta i cała moja rodzina, Drugi raz tego błędu nie popełnię. Mam nadzieję że wystartuje obecna Pani radna i wygra. Wygra w cuglach, tylko żeby chciała.

 3. ewa

  Szkoda tylko, że mimo bliskości z miastem mieszka w tej gminie tylu ludzi nie mających własnego zdania.
  I 2 sprawa.
  Czy rządzący liczą na reelekcję?

  ps: nie było mnie na liście, żeby nie mieć problemów. Podobnie miało wielu moich znajomych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *