Gmina Krasne do Rzeszowa

Wójt Krasnego składa zawiadomienie do prokuratury. Oskarża mieszkańców o podrobienie podpisów pod wnioskiem o referendum

Wilhelm Woźniak, wójt Krasnego, złożył doniesienie na prokuraturę na mieszkańców gminy, w której rządzi. Chodzi o podpisy, które złożyło ponad tysiąc mieszkańców w celu zorganizowania referendum. Zdaniem wójta spora część podpisów została podrobiona.

W dniu 18-07-2018 r. na łamach portalu RZESZOW.WYBORCZA.PL ukazał się artykuł redaktor Joanna Pasterczyk Wójt Krasnego składa zawiadomienie do prokuratury. Oskarża mieszkańców o podrobienie podpisów pod wnioskiem o referendum ”.

Wójt składa skargę i zawiadomienie

“Nie jestem przeciwko referendum”

Sam wójt tłumaczy to tak: – Niektóre podpisy wyglądają, jakby były napisane jedną ręką. To nie tylko moja opinia, tak samo uważają radni gminni. Nie jesteśmy grafologami, żeby to móc potwierdzić, stąd decyzja o zawiadomieniu do prokuratury – mówi Wilhelm Woźniak.

Od ponad roku część mieszkańców Krasnego walczy o przyłączenie do Rzeszowa. Ludzie narzekają na problemy z komunikacją autobusową, wysokie opłaty za ścieki, brak potrzebnych inwestycji. Chcą referendum, które byłoby podstawą do dalszego starania się o włączenie do miasta.

czytaj więcej na portalu rzeszow.wyborcza.pl rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,23708382,wojt-krasnego-sklada-zawiadomienie-do-prokuratury-oskarza-mieszkancow.html#A_BoxLoRzImg4

Join the discussion

  1. izaal

    B… widzisz i nie grzmisz.

  2. cała prawda

    Gość zaczął coś pisać w komentarzach WYBORCZEJ że po ……………… nie cenzuralnych słów nie będę powtarzał ale widocznie na tyle go stać , przyłączać gminę do Rzeszowa.
    Wrócę dalej do sprawy po przyłączeniu całej gminy nie trzeba będzie pieniędzy podatników z Rzeszowa bo bonus z skarbu państwa postawi wtedy już byłą gminę Krasne na wysokim poziomie a dlatego że gmina ma na inwestycje rocznie około 3 mil złotych z budżetu. A 100 mil zł. z budżetu państwa to budżet gminy musiał by składać to przez około 40 lat to takich pieniędzy mogła by zobaczyć młodzież z dzisiejszego przedszkola. Na pewno po przyłączeniu gminy Krasne do Rzeszowa zaczną wszyscy dokoła po czasie zazdrościć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *