Gmina Krasne do Rzeszowa

Włodarze uważają Mieszkańców gminy Krasne za nieświadomych?

Niepoważne traktowanie mieszkańców gminy Krasne może się źle skończyć dla rządzących gminą. Lakoniczna odpowiedz wójta na petycję mieszkańców w sprawie zrównania opłat za ścieki wszystko o tym mówi. Jest to typowa spychologia odpowiedzialności i wzajemne oskarżanie, Rada Gminy patrzy w stronę wójta Krasnego a on w drugą stronę na radnych “bezradnych”. Nikt do tej pory nad tym problemem poważnie się nie pokłonił.   

Mieszkańcu gminy Krasne płać i płacz ! Wójt i radni nie mają nad Tobą litości !!!!!

Nigdy wójt nie przygotował projektu uchwały o zrównaniu opłat za kanalizację dla mieszkańców gminy. Radni nie przygotowali takiego projektu uchwały także.

W Gminie Miasto Rzeszów płacą wszyscy jednakowe podatki i jednakową opłatę za ścieki w 2017 r. – 3,86 zł/m³, niema ani lepszych ani gorszych – przykład Zwięczyca odprowadza ścieki do Boguchwały ale różnicę pokrywa Miasto Rzeszów, to dotyczy także Osiedla Biała w Rzeszowie.

Jak to jest że wójt i rada gminy chce równo uprawnienia w sprawie komunikacji z Miastem Rzeszów – a Mieszkańcom odmawia równo uprawnienia w opłatach za ścieki?

Należy dodać, że to co odpisuje wójt mieszkańcom na petycję, to jest wielka porażka. Pozostaje tylko jedna decyzja jak najszybciej włączyć się do Gminy Miasto Rzeszów i skończyć z tym oszukiwaniem mieszkańców, będziemy mieć dobrą komunikację i mniejsze opłaty za kanalizację.
Gmina na dzień dzisiejszy zadłużyła się już w granicach 15 mln czyli górny pułap, banki nie chcą już dawać kredytów a władza chce się pokazać dlatego zadłużyła gminę o dalsze 6 mln zł po wypuszczeniu obligacji. Pieniądze te jednak będzie trzeba spłacić, w takim razie mamy już zadłużenie ponad 20 mln zł.

Widać wyraźnie, że wójt chciał oszczędności na autobusach, żeby wystarczyło mu pieniędzy na klimatyzację i modernizację budynku Urzędu Gminy, bo przecież latem się poci a zimą mu chłodno. A wy ludziska płaczcie i płaćcie podatki i wysokie opłaty za ścieki !

 

 

Join the discussion

  1. Bartek

    Porównując zadłużenie miasta Rzeszow do wsi Krasne jednak jest spora przepaść. W Rzeszowie zadłużenie na mieszkańca wynosi niemial 4000 zł, natomiast w Krasnem, jeśli to zadłużenie wynosi rzeszywyście 20 mln, to zadłuzenie wynosi 2000.
    Czyli de facto przejdziemy do Rzeszowa i zadłuzenie każdego mieszkańca podwoi się.

  2. mieszkaniec gminy

    No cóż w Rzeszowie może być stawka 3.80 zł dla każdego a w Krasnem już nie . Opowiada się mieszkańcom że ZUK twierdzi że są różne oczyszczalnie a co to obchodzi podatnika , czy aby są różne podatki w każdej miejscowości ?
    Karmi się nas tylko bzdurami a jak przyjdzie do czegoś to niema pieniędzy , to nie jest problem od wczoraj tylko trwa od wielu lat ale żeby pomóc mieszkańcom to niema pieniędzy ale na dysko polo to są , bo władza może się pokazać . Należy taka władzę odwołać i wszystko zrobić żeby przyłączyć się do Rzeszowa – pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *