Gmina Krasne do Rzeszowa

Wójt Gminy Krasne blokuje przeprowadzenie spotkań. Czego się boją?

stopWójt Gminy Krasne blokuje przeprowadzenie spotkań i nie pokazuje mieszkańcom całej prawdy jaka faktycznie jest.

Niech mieszkańcy Gminy Krasne zobaczą jak nam władza utrudnia przeprowadzenia spotkań i cały czas mamy pod górkę, pytanie Czego się boją – rozmawiać?
Z uwagi na to że organem władzy w sołectwie jest Sołtys danego Sołectwa Pełnomocnik inicjatora referendum gminnego zwrócił się do Sołtysów Sołectwa Krasne, Malawy, Strażowa i Palikówki o zorganizowanie spotkania z mieszkańcami w celu wyjaśnienie, jakie korzyści będą dla mieszkańców z chwilą połączenia się z miastem Rzeszów i rozwiać narosłe wątpliwości – wybór będzie należał w demokratyczny sposób do mieszkańców sołectw.

W załączeniu pisma przesłane do Sołtysów z Gminy Krasne w sprawie zorganizowania spotkań z mieszkańcami Gminy Krasne.

Od Sołtysów Wsi do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy pisemnych odpowiedzi na nasze pisma oraz terminy spotkań. Czego się boją?  Dobry sołtys zadania wyznacza sobie sam. Chyba że są ludźmi wójta? Przecież Sołtysi są osobami niezależnymi, wybierani przez mieszkańców poszczególnych sołectw a nie przez władze gminy. Powinni być bezstronni i obiektywni. Jako jedyny p. Stanisław Wąs Sołtys Sołectwa Malawa zaprosił Pełnomocnik inicjatora referendum gminnego na zebranie wiejskie w dniu 25.09.2016 r. ale nie o takie spotkanie chodziło tylko z przedstawicielami Miasta Rzeszowa.

W dniu 18.09.2016 r. na zebraniu wiejskim sołectwa Krasne przedstawiciel grupy referendalnej zadał pytanie Wójtowi Gminy Krasne: Czy pan Wójt udostępni pomieszczenia w celu umożliwienia przeprowadzenia spotkań z mieszkańcami Gminy Krasne z Panem Prezydentem Tadeuszem Ferencem? Na zadane pytanie Pan Wilhelm Woźniak Wójt Gminy Krasne odpowiedział „Jeśli ktoś chce mnie okraść to ja mam Złodziejowi otworzyć drzwi … (czy to prawda). Co Pan Prezydent Miasta Rzeszowa chce ukraść, przecież jeszcze chce zainwestować otrzymany gwarantowany rządowy BONUS ponad 100 milionów złotych dla integrujących się samorządów, który będzie w całości wydany na tereny przyłączone Gminy Krasne. Czego takiego się boi władza gminy??? Pewno utraty stołków i kasy.

Join the discussion

 1. Bartek

  Przecież sołtysi łaski nie robią i powinni przynajmniej dać odpowiedz tak jak to zrobił sołtys Malawy i za to należą mu się słowa podzięki.
  Widać w każdym bądź razie że całe to towarzystwo jest z jednej paki , bo co ma do tego wójt skoro sołtys został wybrany bezpośrednio przez mieszkańców .
  Skoro nie chcą zorganizować tych spotkań a na dodatek jeszcze są aroganccy to należy im podziękować w tym referendum głosując za Rzeszowem .
  Pytanie czego się boją – boją – boją, pewno utraty stołków i kasy.

 2. Katarzyna

  Uważam, że wójt gminy krasne to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Widzi, że jest tam możliwy rozwój i ze gmina poradzi sobie bez przyłączenia do Rzeszowa. Natomiast mieszkańcy którzy nie chcą widocznie mieszkać na wsi chcą przyłączenia. Człowiek wyjdzie ze wsi, wieś jednak nie wyjdzie z człowieka. Pozdrawiam

  • Bartek

   Nie kompromituj się za wójta , bo większość wie że to człowiek z przypadku , który na niczym się nie zna i dlatego w całej tej walce tyle narobił głupot że ludzie na jego życzenie zobaczyli co jest wart . Począwszy od unieważnienia referendum w styczniu do dnia dzisiejszego dał się poznać jaki jest łasy na pieniądze i stołek ale to go na pewno doprowadzi już niedługo do upadku na własne życzenie. Ja nie będę mu wtórował bo dla mnie jest ważniejsze moje dobro jak jego pobory.

 3. GalAnonim

  Niech mi odpowie ktoś na pytanie ?
  Jaki jest sens organizować spotkania po raz n-ty, gmina krasne jest przeciwko przyłaczeniu i dalej tak zostanie. Obiecanki cacanki pana Ferenca nie maja żadnego pokrycia. Pan Ferenc obiecuje dużą kase za dobrowopne połączenie gminy z miastem ale to są tylko słowa bez potwierdzenia niech sporzadzą uchwałę akt notariany jak zwał tak zwał że te pieniążki pójdą w całości na dawną gminę Krasne a nie załatanoe dziury budzetowej w Rzeszowie. A inicjatorzy referendum niech pytaja ludzi czy chcą spotkania a nie władze przecież to jest proste że nikt nie bedzie się podkładał. NIE DLA RZESZOWA !!!

 4. Anonim

  Niech mi odpowie ktoś na pytanie? Jaki jest sens organizować spotkania po raz n-ty, gmina krasne jest przeciwko przytaczeniu i dalej tak zostanie. Obiecanki cacanki pana Ferenca nie maja zadnego pokrycia. Pan Ferenc obiecuje duże kase za dobrowopne polaczenie gminy z miastem ale to są tylko stowa bez potwierdzenia niech sporzadzą uchwałę akt notariany jak zwał tak zwat ze te pieniazki pójdą w całości na dawna gminę Krasne a nie załatanoe dziury budzetowej w Rzeszowie. A inicjatorzy referendum niech pytaja ludzi czy chcą spotkania a nie wtadze przecież to jest proste ze nikt nie bedzie się podkładał. NIE DLA RZESZOWA !!!

 5. Pingback: Wójt Gminy Krasne blokuje przeprowadzenie spotkań. Czego się boją? – Sołectwo Strażów

 6. tom

  Wójtowie sąsiednich gmin twierdzą, że 99% mieszkańców nie chce do Rzeszowa….
  Boją się tego 1% 🙂

 7. Pingback: Jak pracuje rada gminy Krasne. | Referendum Krasne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *