Gmina Krasne do Rzeszowa

Wójt broni się przed referendum donosząc na swoich mieszkańców

„Rozważymy wszystkie możliwe okoliczności do dalszych działań, a także przysługujące nam prawo np. do składania kolejnych odwołań – tłumaczy Robert Żołynia, sekretarz gminy Krasne”

Te słowa wypowiada sekretarz gminy Krasne rodem z Leżajska, który reprezentuje wójta Wilhelma Woźniaka. Prawdopodobnie spodobała mu się praca w gminie Krasne bo na pewno sadząc po zarobkach wójta z 2016 roku to i on musi dobrze zarabiać. Niestety ile zarobili w roku 2017 najważniejsi urzędnicy w gminie Krasne nadal nie wiadomo bo od 30 kwietnia br. do dnia dzisiejszego nie opublikowali na stronie BIP swoich oświadczeń majątkowych za rok 2017. Zarobki to jest chyba jedyny powód, żeby tak wypowiadać się w prasie i nie przestrzegać demokratycznych reguł.

źródło: Scrin z dnia 19.07.2018 r. strony http://www.gminakrasne.pl/biuletyn-informacji-publicznej/urzad/oswiadczenia-majatkowe-pracownikow/

Nie są ważne podpisy o przeprowadzenie referendum 1135 mieszkańców, którzy chcą rozwiązać w sposób jak najbardziej demokratyczny poprzez referendum zadecydować o swojej i dzieci przyszłości i przyłączyć gminę Krasne z gminą miasto Rzeszów.

Władze gminy działając przy pomocy profesjonalnej kancelarii prawnej (nie sposób nie wspomnieć opłacanej przez podatników) w tym amoku i zacietrzewieniu pogubili się i nie złożyli w terminie swojego odwołania do WSA w Rzeszowie. Takie są efekty bezrefleksyjnych szybko podejmowanych działań. Oby podobne niechlujstwa nie miały miejsca w obsłudze mieszkańców gminy przez gminnych urzędników.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią Odrzucenia skargi kasacyjnej wójta gminy Krasne przez WSA w Rzeszowie z dnia 12.07.2018 roku 

Uzasadnienie postanowienia odrzucenia skargi kasacyjnej wójta gminy Krasne

Skandalem jest dodatkowo to, że w ubiegłym roku po złożeniu w dniu 31.08.2017 roku  wniosku ani wójt ani radni nie pochylili głowy, żeby rozpatrzeć złożony wniosek o przeprowadzenie referendum by w lipcu tego roku w spóźnionym odwołaniu dołączyć zawiadomienie do prokuratury o „nieprawidłowościach” przy zbieraniu podpisów przez inicjatorów referendum.

To nigdy nie zostanie wójtowi wybaczone, donosić na swoich mieszkańców, wyborców jest po prostu nie przyzwoite i niewybaczalne.
“Jak mówi stare powiedzenie
chłop chciał puścić bąka a poszło w spodnie” 

Panie wójcie Woźniak!
Na koniec chciałoby się powiedzieć Kończ Waść, wstydu oszczędź! Chcemy godnie żyć w Rzeszowie.

Treść skargi kasacyjnej organu wójta Krasne 

Treść zawiadomienia wójta gminy Krasne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *