Gmina Krasne do Rzeszowa

Wojewoda Ewa Leniart spotka się z mieszkańcami gmin – m.in. Krasnego i Głogowa Młp. W sprawie przyłączenia do Rzeszowa

W środę mieszkańcy gmin: Krasne, Trzebownisko, Głogów Małopolski, Boguchwała i Tyczyn spotkają się z wojewodą Ewą Leniart w urzędzie wojewódzkim w Rzeszowie. Tematem spotkania będzie ewentualne przyłączenie sołectw tych gmin do miasta.

W dniu 24-04-2018 r. na łamach portalu RZESZOW.WYBORCZA.PL ukazał się artykuł redaktor Joanna PasterczykWojewoda Ewa Leniart spotka się z mieszkańcami gmin – m.in. Krasnego i Głogowa Młp. W sprawie przyłączenia do Rzeszowa”

czytaj więcej na portalu rzeszow.wyborcza.pl  Czy mieszkańcy będą mogli wpłynąć na wojewodę, zanim ta wyda ostateczną opinię?

Jednymi z najbardziej zainteresowanych tym spotkaniem są mieszkańcy gminy Krasne. 13 kwietnia manifestowali pod urzędem chęć połączenia z Rzeszowem.

czytaj więcej: http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,23309235,wojewoda-ewa-leniart-spotka-sie-z-mieszkancami-gmin-m-in.html

Join the discussion

  1. mieszkaniec gminy

    To była jedna wielka farsa w wydaniu gminy Krasne mam na myśli urzędników gminy jak i podległych ośrodków włącznie ze szkołami. Wójt podstawił autobus i nakazał bo inaczej tego nie można skomentować pracownikom gminy jak podległym jednostkom wyjazd do Urzędu Wojewódzkiego. Powiem dalej tak się tego przestraszyli że gminę zostawili prawie bez obsługi dlatego że w Urzędzie Wojewódzkim byli wszyscy włodarze – wójt , wice wójt i sekretarz urzędu.
    Nic dodać nic ująć musieli się mocno przestraszyć a wystarczyło zorganizować referendum a i tak będzie chociaż włodarze wszystko robią żeby tego nie było. Wystąpiło trzech mówców a właściwie wazeliniarzy zawsze to robią , ale nie miel nic do powiedzenia żadnych konkretów oprócz tego że jest im dobrze , ten z Malawy co zlikwidował kółko rolnicze tak się zagmatwał że w sumie z jego rozmowy wyszło że jest za Rzeszowem . jeden ze Strażowa ma obiecaną pracę dla córki poczekamy zobaczymy a to jest nic innego jak korupcja a drugi pewno ze straży sam nic od siebie nie powiedział i nie zna prawa , powiem tak na razie prawo zezwala na przeprowadzenie referendum co 10 miesięcy jak są spełnione wszystkie kryteria i nic na to nie poradzi. Najgorsze jest to że tych urzędników i nauczycieli co przywiózł wójt to jest tragedia tej gminy , dlatego że nie dorośli do demokracji a tym bardziej do swojego zawodu , bo buczenie i przerywanie innym to do nich nie przystoi. Ale mamy obraz jak uczą nasze dzieci i jak urzędnicy obsługują petentów po prostu żenada.

  2. mieszkaniec Krasnego

    Mam rozumieć że to spotkanie było z pracownikami gminy Krasne a nie z mieszkańcami .
    W takim razie gdzie jest Pani Wojewoda i jej służby nadzorcze to jest łamanie prawa jak się przywozi autobusami pracowników gminy , przecież wyraźnie było napisane z mieszkańcami gminy. Tym w ogóle powinien zająć się prokurator z urzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *