Gmina Krasne do Rzeszowa

Władza to my – mieszkańcy. A my mamy swoje zdanie, na nic całe zastraszanie!

DLATEGO… 23 października głosujemy 2 x TAK.

Dzisiaj dostaliśmy wiadomość od mieszkańca Gminy Krasne. Na wstępie nadawca poprosił o zachowanie anonimowości, ponieważ nie chce mieć żadnych nieprzyjemności ze strony władz gminy.

To przykre, że mieszkańcy boją się wyrażać swoje zdanie, ale też nikogo to nie dziwi. Po wypowiedzi Pana Marka Łuczyka dla Nowin, na temat działań gminy, sprawa trafiła do sądu. Dzisiaj, po sołectwach krążyły ulotki przedstawiające pełnomocnika ds. referendum w złym świetle. Dobrze, że za parę godzin zaczyna się cisza referendalna, bo strach pomyśleć do czego władze gminy mogłyby się posunąć gdyby cała walka trwała dłużej. Nie dajmy się zastraszyć władzy. Nie bójmy się powiedzieć: Rzeszów to nasze miasto i jesteśmy dumni z tego. Jeżeli jednak nie chcecie wyrażać swoich opinii otwarcie to pamiętajcie, że referendum jest tajne, co zapewnia Wam pełną anonimowość.

DLATEGO… 23 października zagłosujcie 2 x TAK.

Tymczasem my  przyłączamy się do końcowego apelu anonimowego mieszkańca i wzywamy władze Gminy Krasne do przeprowadzenia referendum w sposób uczciwy ! 

Poniżej zamieszczamy anonimowy apel mieszkańca gminy Krasne.

Mieszkam w gminie Krasne i jestem za przyłączeniem gminy Krasne do Rzeszowa, bo chcę dobrych zmian. Jako zwolenniczka przyłączenia wiem jakie są tego korzyści, niestety nie wszyscy mieszkańcy mają ten przywilej. Jakiś czas temu dostałam ulotkę, włożoną pomiędzy kartki Biuletynu Gminy Krasne. To co w niej zamieszczono jest zwyczajnie niedorzeczne. Sugerowanie obywatelom, że po przyłączeniu, w Krasnem założą parkomaty, a mieszkańcy nie będą mogli czerpać wody ze studni brzmi tak absurdalnie, że wydaje się niemożliwe, że ktoś może w ogóle może w to wierzyć. Niestety ludzie w to wierzą, ale to nie wina ludzi, tylko władz gminy. Władz, które powinny być dla ludzi autorytetem i bezpośrednim źródłem informacji. Podawanie informacji nieprawdziwych, przekształconych, informacji wprowadzających w błąd, to nierzetelne działanie władzy, a przecież organy samorządu terytorialnego muszą działać zgodnie z zasadą rzetelności. Władze gminy prowadzą nieuczciwą wojnę, tylko przeciwko komu? Przeciwnik przyłączenia, zwolennik czy ktoś niezdecydowany – wszyscy jesteśmy mieszkańcami gminy. To, że jesteśmy za połączeniem nie czyni z nas zdrajców czy wrogów gminy. Chcemy dobrych zmian, a to czyni z nas patriotów lokalnych. Apeluję do władz gminy o szacunek do wszystkich mieszkańców i przeprowadzenie referendum w  sposób uczciwy i w atmosferze pokoju.

www.facebook.com/GminaKrasnedoRzeszowa

Warto zobaczyć:

 

 

Join the discussion

  1. Pingback: Jak pracuje rada gminy Krasne. | Referendum Krasne

  2. Pingback: Głosujemy 2 x na TAK | Referendum Krasne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *