Gmina Krasne do Rzeszowa

W Malawie będą inwestycje. Wójt: sołectwo ma być nadal nasze. Mieszkańcy: szantaż

“Zmiana granic i przyłączenie Malawy do Rzeszowa powinno być podyktowane interesem mieszkańców oraz zgodne z ich wolą wyrażaną w konsultacjach. Konsultacje, w których obie strony mogą a nawet powinny argumentować swoje racje, nie mogą być oparte na fałszywej propagandzie i zwykłych kłamstwach”.

Część mieszkańców Malawy odebrała to jednoznacznie – to próba przekupienia mieszkańców w zamian za zbojkotowanie przyłączenia sołectwa do Rzeszowa. “Wydawałoby się, że to typowa polityczna i populistyczna zagrywka ludzi obawiających się utraty części koryta, w której to nie ma nic nowego i zaskakującego” – napisał jeden z mieszkańców.

W dniu 02-03-2020 r. na łamach Rzeszów News – Portal informacyjny rzeszow-news.pl ukazał się artykuł “W Malawie będą inwestycje. Wójt: sołectwo ma być nadal nasze. Mieszkańcy: szantaż”.

“Paskudny i nieetyczny szantaż”

Nie byłoby w tych obietnicach nic nadzwyczajnego, gdyby nie ostatni fragment ulotki. “Należy mieć świadomość, że realizacja przedmiotowych inwestycji możliwa jest jedynie przy zdecydowanym opowiedzeniu się mieszkańców Malawy za integralnością Gminy i pozostaniem Sołectwa Malawa w Gminie Krasne”.

czytaj więcej na portalu rzeszow-news.pl https://rzeszow-news.pl/w-malawie-beda-inwestycje-wojt-stawia-warunek-solectwo-ma-byc-nadal-nasze/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *