Gmina Krasne do Rzeszowa

W gminie Krasne będzie referendum – jest wyrok NSA. W tle II tura wyborów

Emocjonująco zapowiada się ostatni tydzień kampanii przed II turą wyborów wójta w podrzeszowskiej gminie Krasne. Wszystko z powodu powracającej sprawy referendum dotyczącego połączenia tej gminy z Rzeszowem.

W dniu 29-10-2018 r. na łamach portalu czytajrzeszow.pl ukazał się artykuł redaktora Michała Okrzeszowski “W gminie Krasne będzie referendum – jest wyrok NSA. W tle II tura wyborów.

– Uważam, że mieszkańcy mają prawo wypowiedzieć się na temat tak ważnej sprawy jak przyłączenie do Rzeszowa, a referendum jest jedną z form. W związku z tym każdy włodarz ma obowiązek słuchać mieszkańców. Moim zdaniem orzeczenie sądu jest słuszne, skoro zebrano ponad 1200 podpisów i są spełnione warunki prawne. Sprawa jest oczywista – władza ma realizować to, czego oczekują mieszkańcy, a nie blokować ich inicjatywy. Natomiast jaki będzie wynik referendum? Tego nie wiemy – ocenia Jacek Maternia, kandydat na wójta gminy Krasne.

– Wyrok to sukces mieszkańców, zwykłych obywateli gminy. Nam chodzi tylko o jedno: żeby ludzie mieli możliwość wypowiedzenia się w sposób demokratyczny, czy jesteś za, czy przeciw przyłączeniu do Rzeszowa. Niestety nasza inicjatywa była blokowana przez cały czas …

Dlaczego grupie mieszkańców gminy Krasne tak bardzo zależy na połączeniu z Rzeszowem? – Samo położenie gminy Krasne gwarantuje nam dostęp do różnych placówek kulturalnych, oświatowych, leczniczych. Młodzież jeździ do szkół średnich i na studia. A ile osób pracuje w Rzeszowie? Praktycznie każdy żyje z Rzeszowa!

czytaj więcej na portalu http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=1488&poz=mr1&show=-1&pagebl1=0

 

Join the discussion

  1. Obywatel Rzeszowa

    Nic dodać nic ująć. Sama prawda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *