Gmina Krasne do Rzeszowa

Sprawiedliwość po stronie Mieszkańców! Coraz bliżej do referendum w sprawie połączenia Rzeszowa z gminą Krasne.

Wygraliśmy! Okazało się że kolejny raz Mieszkańcy gminy Krasne mają racje w sprawie przeprowadzenia gminnego referendum. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie to potwierdził. 


Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w dniu 15.05.2018 r. wydał wyrok nakazujący przeprowadzenie  referendum w gminie Krasne na wniosek mieszkańców w sprawie połączenia Gminy Krasne z Gminą Miasto Rzeszów. Mieszkańcy triumfują, choć to nie koniec walki o przyłączenie do Rzeszowa.

Władza i radni gminy Krasne na czele z wójtem gminy Krasne Wilhelmem Woźniakiem po raz kolejny swoimi  działaniami pokazali własną bezradność oraz że są antyspołeczni i antydemokratyczni. I że Działają na szkodę mieszkańców gminy Krasne, zamiast realizować postulaty mieszkańców gminy wolą wydawać kolejne publiczne pieniądze na kancelarie prawne i rozprawy sądowe.

Władze gminy Krasne mają 14 dni na odwołanie się od tego wyroku.
Ale jeśli to zrobi, to tylko udowodni nam, jak bardzo nas ignoruje.

Czas pokaże czy wola mieszkańców zostanie uszanowana?

Czego się obawia i boi wójt gminy Krasne?

Na ostatniej sesji Rady Gminy Krasne w sprawach różnych Pani Kluz zadała pytanie wójtowi, co z tym wyrokiem bo sprawa się znowu powtarza i zbliżają się wybory. Wójt jej odpowiedział w ten sposób, “że już radni tu nie maja nic do gadania, to jest tylko teraz sprawa wójta i kancelarii prawnej”, wszyscy zostali zaskoczeni i poparzyli po sobie, widzimy, jakie ma podejście wójt do rady i mieszkańców – swojego elektoratu, który niedługo będzie głosował być albo nie być – po prostu pełna butność i arogancja, będziemy to niedługo przypominać.

Rada gdyby była prawdziwą radą to takie postępowanie by mu zablokowała, ale widać że radni to bezradni.

Wójt pokazał swoje prawdziwe oblicze, zawsze w swoich wypowiedziach zasłaniał się że to Rada Gminy podejmuje decyzje a teraz widać że jest całkiem inaczej.

Kolejna ich porażka przeczytaj koniecznie w załączeniu wyrok WSA w Rzeszowie wraz z uzasadnieniem w sprawie referendum.

Poszerzenie Rzeszowa. Sąd nakazał przeprowadzenie referendum w gminie Krasne

Referendum w Krasnem ma być! Tak zdecydował Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie

Coraz bliżej do referendum w Krasnem. Sąd wydał wyrok

Join the discussion

 1. Axy

  Cieszę się bardzo z tego wyroku ale o jakiś m-c za późno. Pani Wojewoda podjeła już decyzję, a Rząd nie będzie chciał się w to mieszać. Pozostaje jeszcze kwestia wyborów samorządowych, na kogo głosować????? Brak totalny kandydata na wójta, typowego społecznika i osoby z wizją – co dalej. Znowu mieszkańcy Krasnego zagłosują za nie wiadomo za kim, byle nie na obecnego.

 2. rysiek

  dokładnie. dobrze ktoś napisał.
  Na kogo mamy głosować? na kogo? nie ma nikogo takiego.
  Obecny będzie startował na bank, poprzedni wójt żadny zemsty za porażkę, czy jakiś małolat z aspiracjami na wójta (pisowiec).
  Kogo by nie wybrali na wójta, będzie przeciwny włączenia krasnego do Rzeszowa.
  Zadłużenie mamy w gminie duże, nic za wiele nie poinwestujemy.

  Bedąc w Rzeszowie ma się budżety obywatelskie, więc pieniadze i tak zostawałyby w gminie.

 3. Janek

  Proszę Pana dobrze że Pan się tym interesuje , powiem tak od samego początku wójt przyspawał się do stołka z resztą ekipy , nasze głosy i postulaty to mu po prostu zwisają toczy cały czas walkę z tymi co się z nim nie zgadzają a nadrzędne dobro mieszkańców ma daleko gdzieś , poznaliśmy już go od tej strony liczy się tylko kasa . Jak go pytają to zawsze mówi że to nie on tylko “rada” ale jak przyjdzie coś do czego to ” rada ” się nie liczy . Wydają pieniądze na prawo i lewo żeby się tylko pokazać bo tylko na tym im zależy . Co do referendum to na pewno się odbędzie bo jak czytam to uzasadnienie to nie pozostawia żadnych złudzeń pewno pod koniec wakacji bo NSA tylko to klepnie , czyli jeszcze raz mieszkańcy udowodnili mu kto ma racje . Pozostawmy to do wyborów a przed wyborami o wszystkim mu przypomnimy i całej tej kulawej radzie , bo z ich strony nie widzę żadnej przyszłości- towarzystwo wzajemnej adoracji. Pyta Pan kto na Wójta ano każdy inny będzie lepszy od tego , nie martwił bym się tak bardzo bo jeszcze jest czas a kandydatów nie braknie niech i Pan szuka wokół siebie żeby było z czego wybrać bo ten nieraz się skompromitował , wydrukujemy mu wszystkie artykuły przez ostatnie lata jakie się ukazały w prasie za jego przyczyną a jest tego trochę kompromitacji nie braknie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *