Gmina Krasne do Rzeszowa

Samorządowcy skarżą się do Rady Europy

– Tylko radni powinni decydować o zarobkach władz samorządowych – przekonuje Wilhelm Woźniak, wójt gminy Krasne. – Rząd nie może obniżać pensji, bo jak sama nazwa mówi, samorząd sam się rządzi.

W dniu 29.05.2018 r. na łamach portalu supernowosci24.pl i gazety codziennej Super Nowości ukazał się artykuł redaktor Mariusz Andres “Samorządowcy skarżą się do Rady Europy”

Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci uważają, że rząd łamie prawo, bo tylko radni mogą im obniżać wynagrodzenia. Już od 1 lipca obowiązywać będzie rozporządzenie, na podstawie którego obniżona będzie o 20 procent maksymalna pensja podstawowa wójtów, burmistrzów i prezydentów. Na to jednak nie ma zgody samorządowców. W tej sprawie przygotowywana jest skarga Związku Gmin Wiejskich, która ma trafić do Rady Europy.

Samorząd sam się rządzi i nie może być tak, żeby odgórnie rząd obniżał wójtom wynagrodzenia – mówi Wilhelm Woźniak, wójt gminy Krasne. – Jeśli zostaną obniżone pensje, to nie będzie miał kto pracować w urzędach. Fachowcy: geodeci, informatycy, architekci znajdą sobie pracę gdzie indziej, poza samorządem. W urzędach gminy nie zarabia się wiele, a obniżka wynagrodzenia będzie niesprawiedliwa w stosunku do odpowiedzialności, jaką ponoszą osoby zarządzające gminami.

czytaj więcej na Super Nowości 24.pl http://supernowosci24.pl/samorzadowcy-skarza-sie-do-rady-europy/

 

Dlaczego do tej pory nie opublikowali swoich oświadczeń majątkowych za rok 2017? Czego się obawiają?
Samorządowcy muszą składać oświadczenia majątkowe do końca kwietnia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *