Gmina Krasne do Rzeszowa

Rzeszów zwycięzcą Rankingu Gmin i Powiatów 2016

Rzeszów znalazł się na pierwszym miejscu Rankingu Gmin i Powiatów 2016 w kategorii „Miasta na prawach powiatu”, otrzymując jednocześnie honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2016.

ak co roku Jury Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów, organizowanego przez Związek Powiatów Polskich, wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy. Rzeszów został liderem kategorii „Miasta na prawach powiatu” i może posługiwać się prestiżowym tytułem Dobry Polski Samorząd 2016.

Miasta na prawach powiatu 2016:

1. Rzeszów- honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2016

2. Nowy Sącz
3. Legnica
4. Krosno
5. Dąbrowa Górnicza
6. Zabrze
7. Chełm
8. Piotrków Trybunalski
9. Słupsk
10. Tarnów

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Zwycięstwo danego samorządu wiąże się z przyznaniem tytułu “Dobry Polski Samorząd”. Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Oceniając rywali, eksperci Związku Powiatów Polskich wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Szczegółowe wyniki w poszczególnych kategoriach : http://zpp.pl/wydarzenia/zwyciezcy-rankingu-gmin-i-powiatow-2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *