Gmina Krasne do Rzeszowa

Rzeszów zwycięzcą Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2017

Rzeszów po raz kolejny znalazł się na pierwszym miejscu Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów w kategorii “Miasta na prawach powiatu”, otrzymując jednocześnie honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2017.

Zwycięzcy kategorii „Miasta na prawach powiatu”:

1.    Rzeszów – honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2017
2.    Nowy Sącz
3.    Legnica
4.    Kalisz
5.    Dąbrowa Górnicza
6.    Częstochowa
7.    Chełm
8.    Jelenia Góra
9.    Słupsk
10.    Piotrków Trybunalski

Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Ranking trwa przez cały rok i jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów ZPP w trybie on-line. Rywalizację oparto na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego.

Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane według wielu kryteriów zgrupowanych w blokach tematycznych, takich jak: działania inwestycyjne, pozyskiwanie środków zewnętrznych – krajowych oraz zagranicznych jak i również rozwój e-usług. W rankingu brane są pod uwagę również rozwiązania poprawiające jakość obsługi klienta oraz funkcjonowanie jednostki samorządu terytorialnego oraz współpraca krajowa i międzynarodowa.

Szczegóły i zdjęcie: http://www.zpp.pl/artykul/929-zwyciezcy-ogolnopolskiego-rankingu-gmin-i-powiatow-2017

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *