Gmina Krasne do Rzeszowa

Rzeszów zdobył ponad 1,6 mld zł na inwestycje. Drugie miejsce w Polsce

W ciągu ostatnich 20 lat Rzeszów zdobył ponad 1,6 mld zł na inwestycje. – Do pieniędzy z Unii Europejskiej i innych źródeł dołożyliśmy własne i udało nam się zrealizować zadania o wartości ponad 2,5 mld zł – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

W środę w rzeszowskim ratuszu odbyła się konferencja podsumowująca inwestycje, które były realizowane z wykorzystaniem zewnętrznych pieniędzy od 1998 r. do dziś.

W dniu 02-08-2018 r. na łamach portalu RZESZOW.WYBORCZA.PL ukazał się artykuł redaktor Artur Gernand Rzeszów zdobył ponad 1,6 mld zł na inwestycje. Drugie miejsce w Polsce”.

Tadeusz Ferenc: Na most miało być 50 mln zł, ostatecznie dostaliśmy 167

– Na rozwój miasta zdobywamy fundusze głównie z Unii Europejskiej. Ale są też inne źródła, z których udaje się nam czerpać, takie jak np. budżet państwa. Bardzo często jest tak, że to członkowie rządu podpowiadają nam, na co złożyć wnioski. Takim typowym przykładem, choć w tym przypadku nie udało nam się zdobyć pieniędzy, jest południowa obwodnica miasta. Gdy byliśmy w ministerstwie w Warszawie, dowiedzieliśmy się, że miasto może dostać duże pieniądze na dużą inwestycję, tylko mamy ją wskazać. Wybraliśmy obwodnicę.

czytaj więcej na portalu rzeszow.wyborcza.pl http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,23742441,rzeszow-zdobyl-ponad-1-6-mld-zl-na-inwestycje-drugie-miejsce.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *