Gmina Krasne do Rzeszowa

Rzeszów z największym przyrostem ludności

Według „Prognozy ludności gmin na lata 2017-2030”, opracowanej przez Główny Urząd Statystyczny, spośród miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców, Rzeszów zanotuje największy, ponad 7% wzrost.

Spośród 39 miast w Polsce, które liczą powyżej 100 tysięcy ludności, zaledwie 6 zanotuje wzrost liczby mieszkańców: Rzeszów, Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław i Zielona Góra. Największy procentowo wzrost ludności wśród nich osiągnie Rzeszów – 7,2%.

Opracowana przez GUS „Prognoza ludności gmin na lata 2017-2030” wskazuje, iż z dziesięciu największych miast Podkarpacia tylko Rzeszów zanotuje, bardzo znaczący w skali kraju, wzrost ludności.

Przy tworzeniu prognozy wzięto pod uwagę następujące czynniki: dzietność, w tym liczbę urodzeń żywych, umieralność oraz migracje ludności. Nie uwzględniono ewentualnych zmian administracyjnych w powierzchniach geograficznych poszczególnych jednostek.

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie

http://rzeszow.stat.gov.pl/dla-mediow/informacje-prasowe/prognoza-rzeszow-z-najwiekszym-przyrostem-ludnosci,99,1.html#

Join the discussion

  1. Mieszkaniec Malawy

    Wybierz przyszłość z Rzeszowem będzie lepiej naprawdę zobaczcie na ten przykład Bziankę szkołę rozbudują w Rzeszowie zmodernizują przystanki w w Gminie Krasne słupy przystankowe zamiast pożądnych przystanków. Zobaczcie jak można sie rozwijać razem z Rzeszowem. No ale jak chcecie kryć d… wójta to proszę bardzo i być zacofanym to nie ma problemu. Rzeszów się rozwija prosze mieszkańcy gminy krasne zacznijcie i wy rozwijać się razem z nim. W listopadzie przyjdż i wybierz przyszłość z Rzeszowem a będzie na pewno lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *