Gmina Krasne do Rzeszowa

Rzeszów się powiększy o Miłocin i Matysówkę

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia ma obecnie ponad 191 tys. zameldowanych mieszkańców. Po zmianach granic liczba ta nie przekroczy jednak 200 tys.Rada Ministrów podjęła decyzję, że od 1 stycznia 2019 roku miasto Rzeszów się powiększy o przyległe sołectwa: Matysówkę z gminy Tyczyn oraz Miłocin z gminy Trzebownisko. W kolejnych latach stolica Podkarpacia na pewno jeszcze urośnie. Chcą tego zarówno prezydent Tadeusz Ferenc, jak i wojewoda Ewa Leniart.

W dniu 31.07.2018 r. na łamach portalu supernowosci24.pl i gazety codziennej Super Nowości ukazał się artykuł redaktor Blanka Szlachcińska  “Rzeszów się powiększy o Miłocin i Matysówkę”

– Przyznam się, że dalej będziemy czynić starania, by kolejne miejscowości włączyć i mam nadzieję, że wejdzie Krasne, gdy odbędzie się tam referendum i z całą pewnością pieniądze, które byśmy uzyskali od rządu za włączenie gminy wbudowalibyśmy w tereny gminy Krasne. Dodam, że te pieniądze byśmy pomnożyli o środki unijne i ze 100 mln zł kwota by urosła pewnie do 300 mln zł – mówi Tadeusz Ferenc.

Pozytywnie o idei poszerzania Rzeszowa wypowiada się również wojewoda podkarpacki. …

czytaj więcej na Super Nowości 24.pl http://supernowosci24.pl/rzeszow-sie-powiekszy-o-milocin-i-matysowke/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *