Gmina Krasne do Rzeszowa

Rzeszów ponownie zwyciężył w Rankingu Gmin i Powiatów

27 kwietnia br. podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządowego w Krakowie odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczono statuetki i dyplomy zwycięzcom Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2017 organizowanego przez Związek Powiatów Polskich.

Jury wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy w Polsce. Rzeszów został liderem kategorii „Miasta na prawach powiatu”. Nasze miasto zdobyło również I miejsce wśród miast w rankingu energii odnawialnej prowadzonym przez ZPP.

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Eksperci Związku Powiatów Polskich oceniając samorządy wydają opinię według kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu, wspieranie działań na rzecz społecznej gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *