Gmina Krasne do Rzeszowa

Rzeszów najbezpieczniejszym miastem w Polsce

Rzeszów to najbezpieczniejsze miasto w Polsce – wynika z badania, które opublikował Home Broker. Pod uwagę brano dane za ubiegły rok, przekazane przez Komendę Główną Policji. W ciągu ostatnich kilku lat liczba przestępstw w Rzeszowie spadła o ponad 30%.

Analizie poddano 17 polskich miast. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się Białystok i Radom.

W ubiegłym roku w stolicy Podkarpacia stwierdzono 3183 przestępstwa, co oznacza mniej niż 17 przestępstw na 1000 mieszkańców miasta. Na drugim końcu rankingu znajdują się Katowice i Wrocław. W 2016 roku stwierdzono tam odpowiednio 37,7 i 38,7 przestępstw na 1000 mieszkańców.

Ryzyko utraty samochodu w Rzeszowie również należy do najniższych w Polsce (0,12 kradzieży na 1000 mieszkańców). Najmniej bezpiecznie posiadacze aut moga czuć się w Warszawie, gdzie wskaźnik ten wynosi 1,24 kradzieży na 1000 mieszkańców.

Dr Agata Furgała z Kolegium Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPiA zaznacza, że zarówno Rzeszów, jak i całe Podkarpacie od lat znajduje się w czołówce najbardziej bezpiecznych miejsc w kraju. Jej zdaniem jest to efekt m.in. dobrej pracy służb oraz współfinansowanych przez miasto patroli policji i straży miejskiej.

źródło: http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/aktualnosci/15859,rzeszow-najbezpieczniejszym-miastem-w-polsce.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *