Gmina Krasne do Rzeszowa

Rzeszów: Miasto pozyskało na inwestycje ponad 1,6 mld zł. Zrealizowanych zostało 468 projektów, w tym budowa mostu im. Tadeusza Mazowieckiego

Rzeszów na inwestycje w latach 1998-2018 pozyskał ponad 1,6 mld zł ze środków zewnętrznych, głównie z budżetu Unii Europejskiej. Wliczając w to wkład własny miasta zrealizowanych zostało 468 projektów o łącznej wartości ponad 2,5 mld zł.

W dniu 1.08.2018 r. na łamach portalu carpatiabiznes.pl ukazał się artykuł redaktor Wojciech Huk “Rzeszów: Miasto pozyskało na inwestycje ponad 1,6 mld zł. Zrealizowanych zostało 468 projektów, w tym budowa mostu im. Tadeusza Mazowieckiego”

Jak powiedział w środę na konferencji prasowej prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, pieniądze na inwestycje samorząd zdobywa nie tylko z UE, ale również z budżetu państwa. Jako przykład podał budowę mostu im. Tadeusza Mazowieckiego, który kosztował wraz z drogami dojazdowymi 183 mln zł, a kwota dofinansowania z budżetu państwa wyniosła 167 mln zł.

Ferenc podkreślił, że bez inwestycji miasto nie rozwijałoby się tak dynamicznie.

 

Prezydent stolicy Podkarpacia przypomniał, że budżet miasta w 2003 roku wynosił 370 mln zł, obecnie jest to ponad 1,5 mld zł. “Mamy ciągły przyrost majątku, pieniędzy. Dzieje się tak m.in. dlatego, że poszerzamy miasto i zdobywamy pieniądze” – zaznaczył.

czytaj więcej na carpatiabiznes.pl http://www.carpatiabiznes.pl/wydarzenia_i_aktualnosci,rzeszow_miasto_pozyskalo_na_inwestycje_ponad_16_mld_zl_zrealizowanych_zostalo_468_projektow_w_tym_budowa_mostu_im_tadeusza_mazowieckiego.html

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *