Gmina Krasne do Rzeszowa

Rząd PiS zgodził się na włączenie Matysówki i Miłocina do Rzeszowa

Około 2,4 tys. nowych mieszkańców przybędzie w Rzeszowie od 1 stycznia 2019 roku. Rada Ministrów zgodziła się na to, by częścią stolicy Podkarpacia stały się sołectwa Miłocin i Matysówka. 

W dniu 31-07-2018 r. na łamach Rzeszów News – Portal informacyjny rzeszow-news.pl ukazał się artykuł “Rząd PiS zgodził się na włączenie Matysówki i Miłocina do Rzeszowa”

Decyzję o zmianie granic administracyjnych kraju Rada Ministrów (rząd) zatwierdzono na wtorkowym posiedzeniu, a sama decyzja zapadła jeszcze w tamtym tygodniu. Z Miłocina z gminy Głogów Małopolski do Rzeszowa zostaną włączone tereny o powierzchni 90,25 ha, z z Matysówki z gminy Tyczyn – 529,77 ha.

Miłocin i Matysówka to dwa z dziewięciu podrzeszowskich sołectw, które miasto Rzeszów chciało przyłączyć do swoich granic oraz całą gminę Krasne. Rząd zgodził się tylko na Miłocin i Matysówkę, bo jedynie w tych sołectwach mieszkańcy podczas konsultacji społecznych opowiedzieli się za przyłączeniem do Rzeszowa.

Marcin Stopa, sekretarz miasta Rzeszowa, podkreśla duże zaangażowanie nie tylko mieszkańców tych sołectw, które włączono do Rzeszowa. – Mnóstwo pism do prezydenta, spotkań w tych sołectwach, rozmów o potrzebach mieszkańców – twierdzi Stopa.

Władze Rzeszowa zapowiadają, że w kolejnych latach nadal będą starały się o poszerzenie miasta. Tadeuszowi Ferencowi bardzo zależy na włączeniu do Rzeszowa całej gminy Krasne, gdzie ma się odbyć referendum. Ratusz zapewnia, że w gminę wpompuje 100 mln zł. – Razem z pieniędzmi unijnymi ta kwota urosłaby do 300 mln zł – przewiduje Ferenc.

czytaj więcej na Portalu rzeszow-news.pl http://rzeszow-news.pl/rzad-pis-zgodzil-sie-na-wlaczenie-matysowki-i-milocina-do-rzeszowa/#comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *