Gmina Krasne do Rzeszowa

Referendum w Krasnem jeszcze w tym roku? Jest szansa, bo gmina spóźniła się z odwołaniem od wyroku WSA

W maju wojewódzki sąd administracyjny wydał wyrok nakazujący przeprowadzenie referendum w gminie Krasne. Prosili o to sami mieszkańcy, którzy chcą przyłączenia do Rzeszowa. Ponieważ władze gminne zaskarżyły wyrok po terminie, jest szansa, że referendum odbędzie się w ciągu najbliższych miesięcy.

W dniu 18-08-2018 r. na łamach portalu RZESZOW.WYBORCZA.PL ukazał się artykuł redaktor Joanna Pasterczyk Referendum w Krasnem jeszcze w tym roku? Jest szansa, bo gmina spóźniła się z odwołaniem od wyroku WSA

Referendum w Krasnem we wrześniu?

W maju WSA wydał wyrok przychylny mieszkańcom. Gmina mogła się od tego odwołać w terminie 14 dni. Tak się jednak nie stało. Skarga od gminy wpłynęła do WSA dopiero po 30 dniach od wydania wyroku.

To oznacza, że do referendum w Krasnem jest coraz bliżej. – Teraz czekamy, aż WSA uprawomocni wyrok i wyznaczy nam termin referendum…

Termin referendum wyznaczy komisarz wyborczy. – Jest szansa, że stanie się to jeszcze w tym roku, być może we wrześniu…

czytaj więcej na portalu rzeszow.wyborcza.pl http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,23685095,referendum-w-krasnem-jeszcze-w-tym-roku-jest-szansa-bo-gmina.html

Join the discussion

 1. stachu

  Proszę pamiętać, że udział w referendum jest dobrowolne i nikt nikogo do niczego nie przymusza.
  Szkoda tylko, że arogancja władzy tego nie zauważa i tak utrudnia jego zorganozowanie.
  Referendum powinno odbyć się w 1 niedzielę września.

  Przez ostatnie 20 lat mieliśmy 1 wójta. Ile musiało upłynać wody, żeby ludzie poszli po rozum do głowy. Mam nadzieję , że teraz nie trzeba będzie czekać kolejnych 20 lat.

 2. marioosheck

  Sugeruję, aby w pierwszej kolejności przeczytać sobie przepisy na temat terminu do wniesienia odwołania (czyli skargi kasacyjnej) od wyroku WSA. Od kiedy to termin ten wynosi 14 dni?
  Skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wraz z uzasadnieniem.

 3. uczony

  Jakiś uczony napisał w komentarzach WYBORCZEJ że trzeba się pouczyć jeżeli chodzi o odwołanie od wyroku. Dopowiem tylko że termin normalny to 30 dni a termin wyborczy to 14 dni.
  Po pierwsze na pewno to pisał przerażony włodarz gminy Krasne , ale to co czynią to tylko jest wielką kompromitacją urzędniczą .
  Chyba jest już gdzieś napisane że termin odwoławczy to 14 dni a dotyczy to odwołania w trybie wyborczym . Proszę sobie poczytać jeżeli chodzi o referenda i jaki to jest tryb jest na to ustawa a urzędnicy typu wójt i kancelaria która bierze pieniądze powinna o tym wiedzieć , ja takiej kancelarii nie powierzył bym żadnej sprawy bo to jest wielka porażka.
  Taka kancelaria i to tylko za parę złoty nadszarpnęła sobie zaufanie do klientów , ja bym im nie powierzył żadnej sprawy bo przegrał bym przez nich czasem sprawę najważniejszą w życiu , jak mogli się tak dać poniżyć w oczach swoich i przyszłych ? klientów.

 4. re pytanie

  a jaka to kancelaria?

 5. mieszkaniec

  Jakiś pewno pajac z gminy i to pewno z tych rządzących, pisze o tym żeby Wyborcza zapytała się Pana B. Cz. jaki ma w tym interes , ja temu pajacowi podpowiem jak mu tak bardzo zależy to jaki ma problem żeby osobiście go zapytać a nie wyręczać się Wyborczą .
  Myślę że masz jakiś uraz-umysłowy do tego Pana i jesteś wielkim tchórzem że osobiście tego nie zrobisz .
  A tak na marginesie większość mieszkańców ma jakiś interes jedni chcą jeździć za małe pieniądze porządną komunikacją MPK inni chcą mieć oświetlenie cało nocne a jeszcze inni chcą mniej płacić za kanalizacje a może i dobrze sprzedać swoje działki ale to jest indywidualna sprawa każdego mieszkańca a tobie pajacu nic do tego.

 6. Wojtek

  Odpowiadam kancelaria “ZUZMAK” ja bym takiej kancelarii unikał skoro nie zna podstawowych terminów odwoławczych bo wiele można stracić.

  • re wojtek

   Czyli na chwilę obecną kiedy najwcześniej może być to referendum?
   We wrześniu czy po wyborach?
   Jeśli przed wyborami będzie referendum i mieszkańcy opowiedzą się “ZA” to wybory na wójta będą miały sens?
   Wszystko wygląda na chwilę obecną tak, że nic nie wiadomo.
   Z góry dziękuję.

   • Shaft

    Przecież referendum i jego wyniki w żaden sposób nie są wiążące dla rządu. Referendum może być 100% za a rząd będzie miał inne zdanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *