Gmina Krasne do Rzeszowa

Referendum w gminie Krasne już w sierpniu?

KRASNE, RZESZÓW. Batalia o przyłączenie gminy Krasne do Rzeszowa nadal trwa, lecz wiele wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach może dojść do referendum.

W dniu 17.07.2018 r. na łamach portalu supernowosci24.pl i gazety codziennej Super Nowości ukazał się artykuł redaktor Kamil Lech “Referendum w gminie Krasne już w sierpniu?”

Sprawa referendum dotyczącego przyłączenia gminy Krasne do Rzeszowa ciągnie się już od wielu miesięcy. W natłoku wielu opinii, wydanych decyzji, sądowych odwołań i skarg wydaje się, że w najbliższym czasie mieszkańcy samorządu wreszcie będą mogli zadecydować o swojej przyszłości. Kiedy? Niewykluczone, że nawet w przyszłym miesiącu.

Jak dziś wygląda sytuacja? – Po majowej decyzji sądu, gmina Krasne złożyła skargę w tej sprawie, lecz otrzymałem informacje, że owa skarga została wystosowana z opóźnieniem – mówi Radosław Słupek, pełnomocnik zespołu wnioskującego o referendum w gminie Krasne. Co to oznacza? Zdaniem entuzjastów referendum, że już praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie do zorganizowania referendum.

czytaj więcej na Super Nowości 24.pl http://supernowosci24.pl/referendum-w-gminie-krasne-juz-w-sierpniu/

Join the discussion

 1. Budowniczy

  Koniecznie trzeba pogonić badę gminno-kościelną i pisołków

 2. Willi

  Wiecie dlaczego ich szla…. trafia bo wszystko robili żeby do tego referendum nie dopuścić .
  Najgorsze jest to że sami sobie zaszkodzili bo gdyby zrobili to referendum w tamtym roku to już dawno było by po sprawie a przed wyborami to najgorsze co mogło im się trafić i to na własne życzenie ale jak się jest marnym to taki jest koniec.
  Dlatego jest duża szansa pogonić władze i tych w większości marnych radnych jak najprędzej.

  • marian

   Za 3 miesiące wybory samorządowe, Kogo wybierzecie na wójta? Czy nowy wójt będzie za włączeniem do Rzeszowa? Wątpię. A radni? Dalej ci sami? ,Wyboru nie ma,.
   Tu jest pies pogrzebany. Coraz częściej zastanawiam się i myślę że Rzeszów już nas nie chce

 3. pytanie

  Pytanie minęło już parę miesięcy a do dziś jeszcze nie umieścili oświadczeń majątkowych pracowników gminy i swoich .
  Brać kasę to się nie wstydzą ale pokazać to bardzo , ustawa wyraźnie mówi że oświadczenia majątkowe mają się ukazać niezwłocznie co to oznacza to każdy wie .
  Do końca kwietnia składa się oświadczenia a niedługo będziemy mieli już koniec lipca czuli 3 miesiące po terminie. Teraz możecie właśnie zobaczyć jak ta władza wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *