Gmina Krasne do Rzeszowa

Ratusz potwierdza: od października darmowe przejazdy autobusami dla uczniów

Około 20 tysięcy dzieci i młodzieży z rzeszowskich szkół będzie objętych darmowymi przejazdami miejskimi autobusami – takie są przewidywania ratusza. 

W dniu 10-09-2018 r. na łamach Rzeszów News – Portal informacyjny rzeszow-news.pl ukazał się artykuł” Ratusz potwierdza: od października darmowe przejazdy autobusami dla uczniów”

W poniedziałek Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, potwierdził piątkowe zapowiedzi, że uczniowie rzeszowskich szkół będą mogli jeździć bezpłatnie autobusami, obsługiwanymi przez MPK. Już wiadomo, że z darmowych przejazdów będą mogli korzystać uczniowie, których rodzice są na stałe zameldowani w Rzeszowie. 

„Prezent”, który miasto zafundowało dla uczniów, nie będzie dla tych, którzy chodzą do rzeszowskich szkół, a mieszkają poza granicami miasta w sąsiednich gminach.
– Wprowadzenie darmowych przejazdów to koszt 10 mln zł. To pieniądze z podatków mieszkańców Rzeszowa. Ulgi będą dla dzieci zameldowanych w naszym mieście – mówi prezydent Tadeusz Ferenc.

czytaj więcej na portalu rzeszow-news.pl http://rzeszow-news.pl/od-pazdziernika-darmowe-przejazdy-autobusami-dla-uczniow/

Join the discussion

  1. wont

    a ci ze wsi niech płacą. może rodzice zmądrzeją i zaglosuja ZA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *