Gmina Krasne do Rzeszowa

Ranking miast „Gdzie w Polsce siężyje najbezpieczniej”?

Najbezpieczniej w Polsce czują się mieszkańcy Rzeszowa – pokazał ranking miast serwisu Otodom. W badaniu opinię wyraziło ponad 140 tys. Polaków.

W pierwszym badaniu poziomu poczucia bezpieczeństwa, które przeprowadzono z udziałem tak wielu Polaków, zebrano opinie mieszkańców wsi, miasteczek, wielkich aglomeracji, a nawet poszczególnych dzielnic. Ankietowani odpowiadali na pytanie „Czy mieszkam w bezpiecznej okolicy i nie boję się wracać do domu po zmroku?”, oceniając prawdziwość tego twierdzenia w skali od 1 do 7.

Podium rankingu siężyje bezpiecznie serwisu Otodom, który obejmuje sto polskich miast o najwyższym poczuciu bezpieczeństwa, zostało zdominowane przez województwo podkarpackie. Zwyciężył Rzeszów z imponującą średnią oceną 5,77.

Najbezpieczniej w stolicy Podkarpacia czują się mieszkańcy dzielnic: Pułaskiego (6,14), Nowe Miasto (6,10) i Paderewskiego (6,09).

Zwycięski wynik Rzeszowa w rankingu siężyje bezpiecznie serwisu Otodom to przede wszystkim efekt konsekwentnych, wieloletnich działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Stałe dofinansowywanie policji pozwoliło zwiększyć liczbę patroli i zaopatrzyć policjantów w nowe, najpotrzebniejsze sprzęty. Miasto patrolują wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej.

Bezpieczeństwo mieszkańców poprawia również rzeszowski monitoring, który jest zintegrowany z komunikacją miejską. Rozbudowana sieć kamer miejskich została wzmocniona kamerami umieszczonymi na przystankach i w autobusach.

Najlepszym dowodem na to, że system działa sprawnie, jest bohaterska reakcja pani kierowcy autobusu, która uratowała życie jednemu z mieszkańców, kiedy ten podczas podróży zasłabł i potrzebował natychmiastowej pomocy. Mieszkańcy przyzwyczajeni są, że w Rzeszowie jest pięknie i czysto, dlatego zgłaszają wszelkie problemy, które należy rozwiązywać błyskawicznie. Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa drogowego, to prezydent miasta co roku spotyka się z taksówkarzami, którzy podpowiadają, co i gdzie należy poprawić.

źródło: http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/rankingi/2017-r/ranking-miast-gdzie-w-polsce-siezyje-najbezpieczniej

Join the discussion

  1. Marzena

    Dobrze przygotowany artykuł, dzięki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *