Gmina Krasne do Rzeszowa

Prezydent za zrównoważonym rozwojem miast

37 miast, w tym Rzeszów, podpisało Porozumienie Burmistrzów na największej konwencji dotyczącej zrównoważonego rozwoju miast w Wiedniu.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc na zaproszenie Burmistrza Wiednia, Michaela Häupla wziął udział w konferencji „Urban Future Global Conference”, która odbyła się w Wiedniu w dniach 28 lutego – 2 marca 2018 r. w Centrum Kongresowym Messe Wien.

Światowa Konferencja Urban Future jest największym na świecie miejscem spotkań CityChangers’ów: ludzi zaangażowanych, którzy są inicjatorami zmian na rzecz zrównoważonego rozwoju miast. Do udziału w konferencji zaproszonych zostało 100 burmistrzów i prezydentów miast z całego świata, którzy poprzez swoje działania, zaangażowanie, pasję i odwagę we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w funkcjonowanie swoich miast, przyczynili się do rozwoju idei miast inteligentnych i zrównoważonego rozwoju. Spotkali się tam również planiści miejscy, naukowcy, menadżerowie zrównoważonego rozwoju, przedstawiciele środowiska Start’upów, innowatorzy miejscy oraz eksperci w zakresie ochrony środowiska.

Podczas tego wydarzenia, 37 miast takich jak Ateny, Bruksela, Warszawa, Rzeszów, Lubljana czy Innsbruck, podpisało deklarację Porozumienia Burmistrzów. Sygnatariusze zobowiązuję się do wdrażania strategii UE w sprawie redukcji gazów cieplarnianych o 40% do roku 2030 oraz do adaptacji wspólnego podejścia do zmian klimatu. Wraz ze swoim podpisem, burmistrzowie wysyłają jasny i silny komunikat wsparcia tego ambitnego celu flagowego projektu motywującego władze do wdrażania działań zmierzających do realizacji celów Unii Europejskiej.

źródło: http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/aktualnosci/16873,prezydent-za-zrownowazonym-rozwojem-miast.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *