Gmina Krasne do Rzeszowa

Poszerzenie Rzeszowa. Znamy termin referendum w gminie Krasne

Po półtorarocznej walce w końcu ustalono termin przeprowadzenia referendum na temat przyłączenia gminy Krasne do Rzeszowa. Mieszkańcy będą głosować 9 grudnia br. 

Termin referendum wyznaczył komisarz wyborczy. W niedzielę 9 grudnia br. mieszkańcy będą odpowiadać na jedno pytanie: „Czy jest Pani/Pan za połączeniem Gminy Krasne z Gminą Miasto Rzeszów?”.

W dniu 05-11-2018 r. na łamach Rzeszów News – Portal informacyjny rzeszow-news.pl ukazał się artykuł “Poszerzenie Rzeszowa. Znamy termin referendum w gminie Krasne”.

Referendum to efekt wyroku, który zapadł 19 października w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Mieszkańcy gminy Krasne o przeprowadzenie referendum walczyli od sierpnia 2017 roku, bo to właśnie wtedy złożono wniosek o jego przeprowadzenie.

Warto też dodać, że po październikowych wyborach samorządowych, w 15-osobowej Radzie Gminy, aż 9 radnych będzie spoza komitetu Wilhelma Woźniaka (Razem dla Gminy), który w wyborach na wójta w drugiej turze pokonał Jacka Maternię (PiS). Woźniak, należący do Platformy Obywatelskiej, jest przeciwko włączaniu gminy do Rzeszowa. 

czytaj więcej na portalu rzeszow-news.pl http://rzeszow-news.pl/poszerzenie-rzeszowa-znamy-termin-referendum-w-gminie-krasne/

Join the discussion

  1. Krasne- Rzeszów

    Ciekawość co teraz obieca ludziom przed referendum a już rada go na pewno nie poprze, za takie chamskie zachowanie w kampanii wyborczej już na pewno wychował sobie przeciwnika który go nie poprze a 6 swoich radnych nic mu nie pomoże. Ta radość pewno była przedwczesna.

  2. kraśniak

    Dlaczego o referendum dowiadujemy się 5.11. z gazet a ze strony gminy dopiero 7.11, przecież jest ustalone kalendarium przez komisarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *