Gmina Krasne do Rzeszowa

Podpisy poparcia i nie tylko!

Jak życie pokazało udzielanie podpisów poparcia przed wyborami do samorządu, referendum czy parlamentu może być kłopotliwe.

Jeśli ma się ich za dużo to może nie podobać się komuś. Zawsze podczas ich zbierania przygląda się temu uważnie konkurencja polityczna zewnątrz no i wewnątrz ugrupowania gdzie może wystąpić zazdrość u „swoich”. Do historii przejdzie na pewno działanie wójta gminy Krasne, który poddał w wątpliwość autentyczność zebranych podpisów przez mieszkańców gminy pod wnioskiem o referendum w sprawie przyłączenia gminy Krasne do Rzeszowa. Kiedy skończyły mu się wszelkie możliwości bo przegrał w sądzie administracyjnym wszystko z grupą mieszkańców to postanowił jak tonący brzytwy się chwycić i zgłosił podejrzenie o popełnieniu przestępstwa podczas zbierania podpisów o referendum przez nieznane jemu i nikomu osoby czy osobę. Zaznaczając przy tym, że nie ma na myśli nikogo z mieszkańców gminy Krasne “zaprzeczając samemu sobie” po tym jak mieszkańcy negatywnie odebrali działania wójta.
Należy przypomnieć, że pomimo obowiązku rozpatrzenia złożonego wniosku przez blisko rok nic w tym zakresie nie zrobił? Ten piękny z jego strony gest prawdopodobnie będzie miał swój finał w sądzie ponieważ Komenda Miejska Policji rozpoczęła już śledztwo w tej sprawie. Jedno jest pewne to nie mogło się spodobać tym, którzy ten wniosek poparli a było ich 1135 osób.

Teraz kiedy zbliżają się dużymi krokami wybory samorządowe jego komitet wyborczy również zaczął już zbieranie podpisów poparcia. W wsiach sołeckich należących do gminy Krasne ludzie mówią, że znajdzie się ktoś kto zgłosi nieprawidłowości przy zbieraniu podpisów przez ludzi wójta. I to będzie znowu kuriozum jedyne w skali polskich samorządów. Stare przysłowie mówi; „Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie”.

Krasne znowu będzie słynne na całą Polskę tyle tylko, że ze złej strony. Obecna władza gminy musi się zatem liczyć z mocną opozycją. Mieszkańcy nie pozwolą sobie na odebranie godności, dobrego dostępu do zbiorowej komunikacji autobusowej i niespotykanego jak do tej pory zadłużenia gminy przy największych wynagrodzeniach wójta i jego świty wraz z radnymi spośród wszystkich gmin wiejskich w województwie. Nie może tak być, że pensja wójta dziesięciotysięcznej gminy jest porównywalna z marszałkiem województwa, wojewodą czy prezydentem dwustutysięcznego Rzeszowa. Czas pokazał, że nie tędy droga, która powinna prowadzić do dobrobytu mieszkańców. Spotykamy się 21.10.2018 roku przy urnach wyborczych i będziemy dziękować.
Na pewno zdecydowana większość mieszkańców – wyborców wyrazi swoje zdanie i powie:
Temu Panu i jego ludziom już dziękujemy !

Join the discussion

  1. wyborca

    Tak temu Panu i jego świcie już dziękujemy no i przyjdzie czas na rozliczenia za wszystko co uczynił , uczynili mieszkańcom czyli swoim wyborcom.
    Do tej pory Willi głosił że to jest mała grupka, poczekamy zobaczymy jak ta grupka się zachowa a to już niedługo, szkoda że wcześniej tego nie brał wójt pod uwagę, ale tak zawsze z tą grupą ludzi władzy bywało myśleli że wszystko maja już dożywotnio nadane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *