Gmina Krasne do Rzeszowa

Podpisy o referendum ws. przyłączenia gminy Krasne do Rzeszowa sfałszowane? Wójt donosi do prokuratury

Wybory jesienią, a wójt donosi na swoich wyborców. To jedyny przypadek w Polsce”
O przesłuchanie przez prokuraturę 1135 osób, które poparły wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie przyłączenia gminy Krasne do Rzeszowa, zwrócił się wójt Krasnego. Twierdzi, że część podpisów sfałszowano.

W dniu 23-07-2018 r. na łamach Rzeszów News – Portal informacyjny rzeszow-news.pl ukazał się artykuł “Podpisy o referendum ws. przyłączenia gminy Krasne do Rzeszowa sfałszowane? Wójt donosi do prokuratury”

Wyrok jest, referendum nie ma

Jedyny przypadek w Polsce

„Akt rozpaczy i bezradności. Już nic [wójt] nie może zrobić, to zgłasza nieprawidłowości przy zbieraniu podpisów rok temu. Prawdopodobnie prokuratura będzie wzywać ponad 1000 osób z gminy Krasne, czy podpis jest aktualny! Wybory jesienią, a wójt donosi na swoich wyborców. To jedyny przypadek w Polsce”

Dotychczas były rozważane tylko sprawy formalne. Natomiast wniosek i ilość podpisów pod nim nigdy nie były weryfikowane…

– Nie jesteśmy przeciwko referendum, nawet jesteśmy za. Referendum może się odbyć w każdej chwili, ale wniosek musi spełniać wszystkie wymogi ustawowe – dodaje Woźniak. Zwolennicy przyłączenia gminy Krasne do Rzeszowa uważają, że obecne działania gminy są obliczone na to, by do referendum nie dopuścić.

czytaj więcej na Portalu rzeszow-news.pl http://rzeszow-news.pl/podpisy-o-referendum-ws-przylaczenia-gminy-krasne-do-rzeszowa-sfalszowane-wojt-donosi-do-prokuratury/

Join the discussion

 1. temat do przemyslenia

  Naprawdę jeszcze tego nie było żeby z jednej strony wójt mówił że należy przestrzegać prawa a z drugiej strony sam i to w ewidentny sposób je łamał.
  Inicjatorzy referendum złożyli potrzebne dokumenty i listy poparcia mieszkańców na to wójt miał zgodnie z prawem 30 dni na przeglądnięcie i ogłoszenie referendum , tego jak wiecie nie zrobił.
  Inicjatorzy tego referendum nie mając innej możliwości oddali sprawę do sądu na bezczynność wójta . Wójt miał tyle czasu żeby zweryfikować te wszystkie dokumenty poparcia i na rozprawę w sądzie przekazać swoje uwagi które wtedy gdyby to była prawda miały by kapitalne znaczenie.
  Wiemy że tego nie zrobił ani na jednej rozprawie w sądzie WSA Rzeszowskim na rozprawie odwoławczej NSA w Warszawie ani na ostatniej rozprawie WSA w Rzeszowie 15 maja , już po odrzuceniu przez są kasacji złożonej przez gminę za pośrednictwem kancelarii “ZUZMAK” strach pomyśleć gdybyście mieli ważną sprawę i przez taką kancelarie przegrali sprawę swojego życia.
  Co najgorsze nawet nie znają prawa kasacje złożyli po 30 dniach a w trybie wyborczym składa się ją do 14 dni , wobec tego sąd odrzucił im kasację , składając do NSA zażalenie co mogą napisać że nie znają prawa i pewno będą próbować wciągnąć w te swoje rozgrywki jeszcze Pana Sędziego , bo inne sprawy akurat tu nie maja znaczenia.
  Myślę że Pan Sędzia nie da się im wciągnąć w swoje matactwa jakie w drodze rozpaczy próbują jeszcze zrobić. Pacząc na to żałosne złożone zawiadomienie do prokuratury że podpisy są nieczytelne i nie wiadomo kto się podpisał a ja twierdzę że wiadomo , bo jak idzie się głosować to mamy listę z nazwiskiem i imieniem oraz adresem zamieszkania i co składamy parafkę i dostajemy kartę do głosowania . To samo dotyczy adresu zamieszkania a nie uprawnionego do głosowania czy mieszkaniec jest uprawniony do głosowania to dopiero urząd po sprawdzeniu wstawia go na listę . Z tego co się orientuję to można zostać wpisanym na listę do głosowania najpóźniej tydzień przed głosowaniem . Powiem jeszcze jedno na liście nr.10 wpisano nie wiem dokładnie ale chyba na pewno że podpis jest sfałszowany bo mieszkaniec zmarł w grudniu 2017r. przecież podpisy były zbierane jeszcze w sierpniu 2017r. takie niechlujstwo zostało właśnie wysłane do prokuratury , jak prokurator to zobaczy to sobie pomyśli że ma do czynienia z jakimiś nieukami a nie urzędnikami pod każdym względem jest to jedna wielka kpina która to ma za zadanie przesunąć referendum po wyborach bo tak bardzo się boją . Myślę że prokurator powinien tą farsą obciążyć wójta i oskarżyć go za wprowadzanie wymiaru sprawiedliwości w błąd.
  Proszę państwa myślę że jak się z tym zapoznacie to sami zobaczycie kto tak mało kompetentny rządził naszą gminą przez ostatnie 4 lata, strach pomyśleć co by tam jeszcze znalazł a pewno tego jest jeszcze bardzo dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *