Gmina Krasne do Rzeszowa

Pełnomocnik referendum demontuje nieprawdziwe informacje Wójta Gminy Krasne.

Pełnomocnik Grupy Inicjatywnej do przeprowadzenia Referendum Gminnego demontuje nieprawdziwe informacje Wójta Gminy Krasne zawarte w artykule “Przepychanki w sprawie przeprowadzenia referendum” który ukazał się w dniu 06.09.2017 roku na łamach Super Nowości.

“Znam mieszkańców, którzy mieszkają przy wąskiej, bocznej ulicy. Niejednokrotnie zwracali się oni do wójta z prośbą o jej wyremontowanie i poszerzenie – bezskutecznie – twierdzi Ewelina Kawalec, pełnomocnik Grupy Inicjatywnej do przeprowadzenia Referendum Gminnego.

Podobna sytuacja, zdaniem Kawalec, jest na jednym z osiedli w Krasnem, gdzie mieszkańcy jeżdżą niewyremontowaną drogą znajdującą się w pobliżu kościoła. – Zawsze słyszymy od wójta, że na remonty nie ma pieniędzy – twierdzi Ewelina Kawalec.”

Drogi Panie Wójcie proszę jeszcze raz przeanalizować moją wypowiedź do jednych z rzeszowskich portali Rzeszów News i nie zarzucać mi czegoś czego nie powiedziałam. Zapytana o remonty dróg w gminie podkreśliłam, że ludzie mieszkający przy bocznej drodze w Krasnem narzekają na władze gminy, że pomimo ich próśb o remont drogi nikt w tej sprawie nie robi nic, tłumacząc się brakiem pieniędzy. Poza tym wspomniałam, że trwa konflikt między władzami gminy, księdzem a mieszkańcami na jednym z osiedli Krasnego również o remont drogi. Podkreśliłam wtedy w swojej wypowiedzi, że gmina nie chce wyremontować tej drogi bo nie jest jej właścicielem a o jej kupnie od księdza też nie ma mowy.

Moje stwierdzenie, że nie ma pieniędzy na remont dróg było poparte tym co usłyszałam od niezadowolonych mieszkańców gminy i dotyczyło ogółu remontów dróg w gminie Krasne.
Dlatego bardzo proszę Pana Wójta o dokładne analizowanie moich wypowiedzi i nie wprowadzanie mieszkańców gminy Krasne w błąd.

Ponadto do dnia dzisiejszego na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Krasne nie ma informacji dotyczącej wyboru najkorzystniejszej oferty – zawiadomienia o wyborze oferty lub zawiadomienia o unieważnieniu postępowania na Remont dróg gminnych na terenie gminy Krasne w 2017r. do czego Wójt Gminy jest zobowiązany. Postępowanie przetargowe do kwoty 30 000 Euro ogłoszono 2017-05-12 a termin składania ofert minął 2017-05-19 12:00. Przypomnijmy dzisiaj mamy 7 września 2017 roku.

 

Screenshot BIP UG Krasne

źródło: BIP UG Krasne http://www.gminakrasne.pl/biuletyn-informacji-publicznej/przetargi/do-kwoty-30-euro/12,przetarg.html

Wszystkim tym działaniom powinno towarzyszyć przestrzeganie prawa prasowego … zachowując szczególną dbałość o ścisłość informacji i realistyczną ocenę sytuacji.

Pełnomocnik
Grupy Inicjatywnej
Referendum Gminnego

Ewelina Kawalec

Krasne, 2017-09-07

www.referendumkrasne.pl

Join the discussion

  1. Mieszkaniec Malawy

    Wybierz przyszłość z Rzeszowem! Będzie lepiej! Zobacz na nowo przyłączone tereny! Między innymi Bzianka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *