Gmina Krasne do Rzeszowa

Pasażerowie znów skarżą się na MKS. Autobusy opóźnione. „Jak w PRL” [LIST]

„Czy komunikacja międzygminna powinna funkcjonować, jak ta w PRL-u?” – pyta Czytelnik Rzeszów News. W środę on i inni pasażerowie doświadczyli, że jazda autobusami MKS to loteria.

MKS jest spółką przewozową, którą w 2010 roku uruchomiło dziewięć podrzeszowskich gmin tworzących Związek Gmin PKS. Miała być to alternatywa dla rzeszowskiego MPK. Gminy uznały, że same są w stanie zagwarantować mieszkańcom komunikację, nie oglądając się na łaskę MPK, którego stawki przewozowe dla gmin był za wysokie.

W dniu 16-08-2018 r. na łamach Rzeszów News – Portal informacyjny rzeszow-news.pl ukazał się artykuł “Pasażerowie znów skarżą się na MKS. Autobusy opóźnione. „Jak w PRL” [LIST]

„W środę chciałem dojechać do Krasnego autobusem linii 204 obsługiwanej przez ZG PKS w Rzeszowie. Odjazd i początek kursu linii zaplanowany był na godz. 15:20 z Dworca Autobusowego w Rzeszowie. Cierpliwie z innymi pasażerami oczekiwałem na odjazd. O 15:40 dowiedzieliśmy się, że „autobus nie wyjdzie” i nikt nie przewiduje żadnego zastępstwa, ponieważ brakuje kierowców.

czytaj więcej na Portalu rzeszow-news.pl http://rzeszow-news.pl/pasazerowie-znow-skarza-sie-na-mks-autobusy-opoznione-jak-w-prl-list-2/

Join the discussion

 1. wyborca

  No to już widzą wszyscy jaką mamy władze w Krasnem z nikim się nie liczyli a przede wszystkim z wyborcami gminy Krasne , tylko sami rozwiązali umowę z MPK , ale teraz my rozwiążemy ten dziadowski zespół wzajemnej adoracji z gminy na czele z wójtem który tak się skompromitował jak nikt do tej pory.
  Zabierzemy KORYTO i to już niedługo.
  A radnych pogonimy i to daleko od gminy , takiej rady jeszcze gmina Krasne nie miała i nie widziała.

  • edyta

   miała. Kiedyś był sołtys/radny, który zrezygnował z bycia sołtysem, ze względu na stan zdrowia a potem cudownie wyzdrowiał i znów startował. I na szczęście go nie wybrali.

   Kiedyś (z 10 lat temu )radni na ostatniej sesji w grudniu podjęli uchwałę o zaplanowaniu północnej obwodnicy Rzeszowa przez teren Krasnego (były 4 koncepcje), które do dzisiaj widnieją w studium.

   W czasie ostatniej kampani wyborczej w ulotce było napisane że radni to osoby wśród nas, nasi sąsiędzi i że będą otwarci na potrzeby mieszkańców. Pytam. Gdzie się oni podziali?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *