Gmina Krasne do Rzeszowa

Organ Wilhelm Woźniak = Pusta kasa gminy Krasne?

Kończy się kolejna kadencja organów władzy gminy Krasne tj. Wójta i Rady. Różnie to w przeszłości bywało ale tak źle to jeszcze nie było. Poprzednicy wójta Wilhelma mogli odchodzić z podniesioną głową. Zostawiali gminę nie zadłużoną w dobrej kondycji.

Tym razem na koniec kadencji mamy już ponad 20 000 000 zł długu i kolejne zobowiązania wekslowe i kredyty na trzy dni przed wyborami. Wójt twierdzi że rządzi Rada a on tylko wykonuje co mu zatwierdzą radni. Radni na zebraniach wiejskich najczęściej zachowują się jak „ryby”, wzruszają ramionami, głosu nie mają i mówią, że to wszystko organizuje wójt. Na sesjach Rady cieszą się jak dzieci i rękę ponoszą „za” nie wiedząc za czym. Jaka jest prawda? Po co wybieramy radnych? A no taka, że radnych wybieramy po to, żeby kontrolowali i sprawowali nadzór nad wójtem. W tej kadencji niestety tego nie było. Radni nie interesowali się tym co się w gminie działo. Nie zgłaszali swoich pomysłów i całkowicie zdali się na organ wykonawczy. Ważna jest komisja rewizyjna lecz niestety radni z tej komisji pośrednio są związani z wójtem i niczego złego nie widzieli w działaniu organu wykonawczego.

Następca Wilhelma nie będzie miał łatwo. Największy problem to pusta kasa i ogromny dług. Spiąć budżet będzie trudno a w 2019 roku pojawią się pierwsze raty spłaty kredytów. Nie martwi się na pewno urzędujący Wilhelm. Jeśli go wybiorą to na kadencję pięciu lat. Pensja ponad 10 000 miesięcznie. Starać się nie musi już zbytnio dla mieszkańców ponieważ nie będą go już więcej wybierać. Prawo mówi o dwóch kadencjach. Pozostanie mu tylko administrowanie. Będzie tylko ręce rozkładać i mówić przecież nie ma pieniędzy. Na trzy dni przed końcem kadencji kolejny raz będzie prosić radnych o upoważnienie do zaciągnięcia zobowiązań i podpisu stosownych weksli.
Radni-bezradni na pewno zagłosują i ręce w górę podniosą nie pytając o co chodzi. Na poprzedniej sesji zgodzili się bez problemu na ok. 6 000 000 zł zadłużenia na komunikację. Będą nowe autobusy tylko nadal mieszkaniec będzie kupować dwa bilety w PKS-sie i MPK by dojechać do celu w Rzeszowie. Chciało by się powiedzieć: Kończ ….

Join the discussion

 1. wyborca

  Zapomniał Pan dopisać że na inwestycje w 2019r. dla całej gminy będzie tylko około 400 tyś. zł. co za to można kupić najlepiej mydło żeby po g…….. ręce umyć i chusteczki na otarcie łez. Następne lata nie będą lepsze według prognozy urzędu gminy w 2020r. około 500tys. zł i nie lepiej w następnych latach Szykują się bardzo chude lata przygotowane przez wójta i obecnych radnych. Dobrze Pan to napisał że poprzednia rada i wójt zostawili gminę w komfortowych warunkach a obecna na skraju bankructwa?. Tylko wygrać wybory i brać kasę bo nic nie trzeba będzie robić i o czymś takim myślał właśnie obecny wójt, bo robić za bardzo mu się nie chce. Na razie to uzbierał z kasy gminy dość kasy i zarzucił wszystkie miejscowości swoimi banerami ale czy banery wygrają wybory? wątpię.
  Proszę Państwa tylko pozostaje jeden ratunek wybrać ludzi którzy nie lecą na kasę tylko chcą dobrobytu dla mieszkańców a ten kierunek to jest przyłączenie się do Rzeszowa i wzięcia olbrzymiego bonusa w kwocie ponad 100 mil zł. który gwarantuje skarb państwa a zarazem darmowa komunikacja dla młodzieży i ludzi w starszym wieku. Jak również całonocne oświetlenie, odśnieżanie zimowe i wiele więcej udogodnień. Duży może dużo a mały niewiele. Głosując na KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE „RAZEM” to szansa na dobry start w przyszłość I dobrobyt naszych miejscowości.

 2. mieszkaniec gminy

  Proszę Pana dobry artykuł, wójt i radni tego nam nie powiedzą jak na razie to zarzucili nas stekiem kłamstw ile to oni nie zrobią jak ich wybierzemy, te 31 punktów to niezły program tylko gdyby miał potwierdzenie finansowe w budżecie gminy. Skoro zostawiają prawie pustą kasę to za co można coś kupować czy wykonywać jakieś prace dla danych miejscowości to jest nic innego jak wielkie oszustwo wyborcze mówi się kiełbasa wyborcza. Myślę że ludzie nie dadzą się w taki prostacki język i oszukańczy program nabrać. Pytanie do Pani Szpili PRZEWODNICZĄCEJ KOMISJI BUDŻETOWEJ jaki miała Pani w tym interes żeby jako przewodnicząca tej komisji dopuścić do tak wielkiego zadłużenia to Pani też przypisujemy tą porażkę razem z wójtem. Niech Pani odpowie czy jednogłośnie głosowaliście za wszystkimi wnioskami o zadłużenie gminy?. Mam jeszcze jedno pytanie czy ma Pani honor i ambicję startować w tych wyborach i oszukiwać ludzi z tym programem który reprezentujecie skoro Pani najlepiej wie że w kasie budżetu gminy nie ma pieniędzy na ten oszukańczy wasz program.

  • ela

   do mnie przyszła pani radna Barbara z ulotka, ze gmina wybuduje mi basen i kort tenisowy. postulatów ze 30. trzymajcie mnie..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *