Gmina Krasne do Rzeszowa

Od 1 stycznia 2021 r. Pogwizdów Nowy w Rzeszowie. Trwa walka o Malawę

Jedno jest pewne: od 1 stycznia 2021 roku Pogwizdów Nowy będzie włączony do Rzeszowa. Rzutem na taśmę może być jeszcze włączona Malawa.
Zarzuty Marcina Warchoła do rządowego projektu spowodowały, że 7 sierpnia odbędzie się bardzo ważne spotkanie w MSWiA, którego skutkiem może być (ale nie musi) kolejne posiedzenie Rady Ministrów, na którym Malawa zostałaby włączona do Rzeszowa od początku 2021 roku

W środę (29 lipca) w południe uprawomocni się rządowe rozporządzenie w sprawie zmiany granic administracyjnych Polski od 2021 roku. Wśród miast, które się powiększą, jest także Rzeszów. Stolica województwa do swoich granic przyłączy Pogwizdów Nowy z gminy Głogów Małopolski.

W dniu 28-07-2020 r. na łamach Rzeszów News – Portal informacyjny rzeszow-news.pl ukazał się artykuł “Od 1 stycznia 2021 r. Pogwizdów Nowy w Rzeszowie. Trwa walka o Malawę”.

Tymczasem zarzuty do projektu złożył Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości i rzeszowski poseł PiS, który jest nieformalnym “ambasadorem” miasta Rzeszowa w rozmowach na szczeblu Rady Ministrów. Marcin Warchoł chce pomóc miastu, by do Rzeszowa od nowego roku włączono jeszcze Malawę z gminy Krasne.

Zarzuty Marcina Warchoła do rządowego projektu spowodowały, że 7 sierpnia odbędzie się bardzo ważne spotkanie w MSWiA, którego skutkiem może być (ale nie musi) kolejne posiedzenie Rady Ministrów, na którym Malawa zostałaby włączona do Rzeszowa od początku 2021 roku, mimo, że wcześniej opinie wojewody i MSWiA były negatywne.

Na sierpniowe spotkanie wybierają się Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, ma być też wójt Krasnego Woźniak, starosta rzeszowski Jodłowski, sołtys Malawy oraz mieszkańcy, którzy chcą być włączeni do Rzeszowa. W ostatnich konsultacjach 51,67 proc. mieszkańców Malawy opowiedziało się za przyłączeniem do stolicy Podkarpacia.

Efektem sierpniowego spotkania zwołanego w trybie pilnym może być nowy projekt w sprawie zmiany granic administracyjnych uwzględniający włączenie Malawy do Rzeszowa już od 1 stycznia 2021 r.

czytaj więcej na portalu rzeszow-news.pl https://rzeszow-news.pl/od-1-stycznia-2021-r-pogwizdow-nowy-w-rzeszowie-trwa-walka-o-malawe/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *