Gmina Krasne do Rzeszowa

Nie będzie konsultacji gminnych w sprawie połączenia Gminy Miasto Rzeszów z Gminą Krasne!

Podczas ostatniej sesji 5 marca 2018 roku Radni gminy Krasne podjęli uchwałę nr XLVIII/375/2018 w sprawie wyrażenia negatywnej opinii dotyczącej połączenia Gminy Miasto Rzeszów z gminą Krasne. W pierwszym zdaniu uchwały czytamy: „Rada Gminy Krasne, biorąc pod uwagę stanowisko mieszkańców Gminy Krasne opiniuje negatywnie połączenie obu gmin”.

Czy radni dbają tylko o swój  interes czy naprawdę reprezentują mieszkańców?

W uzasadnieniu tej uchwały napisali, że „stanowisko Rady Gminy Krasne oparte jest na wynikach konsultacji przeprowadzonych z mieszkańcami gminy Krasne ze stycznia 2016 roku…Przedmiotowe konsultacje sprzed dwóch lat co do których sposobu i formy przeprowadzenia było głośno, ponieważ prowadzone były przez Gminę bardzo subiektywnie.

Ponadto Ci radni powołują się w ww. uchwale, że nie doszło od tamtej pory do żadnych zmian  w  uwarunkowaniach faktycznych, społeczno-gospodarczych” oraz, że stanowisko mieszkańców wyrażone w konsultacjach i referendum sprzed dwóch lat nie uległo zmianie, co potwierdzają wyniki konsultacji przeprowadzonych przez Powiat Rzeszowski w 2018 r. wśród mieszkańców naszej Gminy.

Co ciekawe w 2016 roku w konsultacjach brało 1688 osób,  w tym przeciwko zniesieniu gminy było 1336 osób – 79,15%,  a za połączeniem 299 osób – 17,71%, przy frekwencji wynoszącej 19%

W bieżących konsultacjach powiatowych w 2018 r. brało udział tylko 520 osób czyli frekwencja wynosiła 4%, w których na TAK oddano głosów 49,4% , na NIE oddano 49,8%. I według radnych nic się zmieniło.

To jakaś „kpina z demokracji”, „cyrk”, „totalna porażka”.

 “Kuriozalna sytuacja”

Konsultacjom powiatowym w 2018 r. towarzyszyły ogromne emocje, bo wielu mieszkańców o konsultacjach dowiedziało się w dniu ich trwania. Dużo osób twierdziło, że organizatorzy konsultacji celowo ich nie promowali, by wyniki były korzystne dla gminy i powiatu. Jeszcze inni zadawali sobie pytanie dlaczego konsultacje trwały tylko jeden dzień?

Mieszkańcy Gminy Krasne byli bardzo rozgoryczeni tym, że konsultacje w sprawie przyłączenia do Rzeszowa odbyły się “po cichu i na ostatnią chwilę”.

To wygląda tak, jakby nie było to zorganizowane dla ludzi, tylko w ukryciu przed zwolennikami połączenia z Rzeszowem.

Zapraszamy wszystkich do współpracy. Tylko w nadchodzących wyborach można zmienić władzę w naszej gminie. A potem przeprowadzić uczciwe referendum. Obecna władza i radni zawsze będzie utrudniać referenda, konsultacje itp. Dla nich nie ma alternatywy!

A może radni na czele z wójtem Wilhelmem Woźniakiem liczą na to, że wyborów samorządowych w naszej gminie nie będzie ponieważ wybrano ich w 2014 roku i nic się nie zmieniło w świadomości mieszkańców od tamtej pory?

Są to tylko złudzenia, po tym wszystkim należy im się porządne wyborcze „lanie”.

A tymczasem przed nami Wielkanoc, życzymy wszystkim mieszkańcom Gminy Krasne: ZDROWYCH i POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH !
A „lanie” zaczynamy od poniedziałku !!!! Wszystkiego Dobrego !


Treść Uchwały Nr XLVIII/375/2018 Rady Gminy Krasne z dnia 5.03.2018r. w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej połączenia Gminy Miasto Rzeszów z Gminą Krasne.

źródło: http://www.gminakrasne.pl/download/gfx/krasne/pl/uchwaly/349/12/1/uchwala.xlviii.375.2018.2018-03-05.pdf

Join the discussion

 1. mieszkaniec gminy

  Zmieniło się bardzo dużo i dlatego tak bardzo boją się spytać mieszkańców co o tym sadzą.
  1. Najbardziej boli mieszkańców wypowiedzenie umowy przez gminę MPK a zastąpienie najbardziej dziadowską komunikacją MKS- widmo .
  Według gminy i radnych a w szczególności zastępczyni wójta miało być taniej a wyszło drożej ,
  MPK – dopłaty w wysokości 820 tyś zł
  PKS – 1100 tyś zł na dodatek jeszcze pasażer musi sobie kupić drugi bilet na MPK i nie wszędzie może wsiadać i wysiadać w Rzeszowie —- TO BYŁA TA DOBRA ZMIANA , za którą wójt i radni polecą na pysk po wyborach.
  Następna dobra zmiana na wszystkich zebraniach Pani Blotkowa mówiła że nie do Rzeszowa bo gmina zadłużona jest tylko na 8% a Rzeszów na około 50% i mieszkańcy będą spłacać tylko długi.
  Nie minęło dużo czasu a gmina zadłużyła się już na prawie 16 mil zł i teraz zamiast normalnie funkcjonować przyjdzie mieszkańcom tylko spłacać długi a władza nic nie będzie robić tylko siedzieć w eleganckim budynku który sobie wyremontowała .
  Pozostało nam tylko głosować za Rzeszowem bo bonus ze skarbu państwa może tą dziurę załatać i rozwój gminy pchnąć do przodu .” Prawdą jest że ciężko w życiu odsunąć świnię od koryta”

 2. pp

  A co z odwołaniem do NSA w sprawie przeprowadzenia referendum na wniosek mieszkańców gminy ? Czy sprawa nadal jest w toku ? Czy są jakieś szanse, że to referendum się odbędzie ? (chodzi mi o to, czy ktoś wie czy i kiedy można spodziewać się wyroku NSA)

 3. mieszkaniec gminy

  Referendum będzie to jest kwestia czasu trudno podać dokładną datę ale myslę że gdzieś w trakcie wakacji . Sądy się nie spieszą NSA 6 – 3- 2018r. przyznał rację wnioskodawcom i odesłał do WSA o ponowne przeprowadzenie postępowania z sugestiami że poprzedni wyrok przez WSA był źle przeprowadzony . Sąd WSA w Rzeszowie jeszcze raz będzie musiał rozpatrzyć tą sprawę od nowa z uwzględnieniem wskazówek podanych przez WSA .
  Powiem tak jest to przerażające żeby mieszkańcy o przeprowadzenie referendum i nie tylko chodzili do sądów żeby udowodnić wójtowi i radnym swą rację. Widać wyraźnie że jesteśmy potrzebni im tylko w trakcie wyborów a później nas totalnie olewają. Niestety te wybory będą już niedługo i pokażemy im gdzie ich miejsce o tym dopiero zaczniemy pisać.

 4. Pingback: Komunikat dla Mieszkańców gminy Krasne! | Gmina Krasne do Rzeszowa

 5. Pingback: Wojewoda Podkarpacki organizuje spotkanie konsultacyjne ws. połączenia gminy miasto Rzeszów z gminą Krasne. | Gmina Krasne do Rzeszowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *