Gmina Krasne do Rzeszowa

Narasta konflikt pomiędzy Mieszkańcami os. Krasne a władzami gminy Krasne.

Przyczyną kolejnych kłopotów w gminie Krasnem jest nowe niebezpieczne oznakowanie, które niedawno  zamontowano na prywatnej drodze parafialnej w Krasnem. Osiedle Krasne Nowe zasady na prywatnej drodze parafialnej… co to ma znaczyć? Czyżby Gmina “zaszalała?

Do remontu drogi się nie przyznają a na prywatnej drodze znaki stawiają?

W lipcu na skrzyżowaniu drogi gminnej i parafialnej pojawiły się nowe znaki zmieniające organizację ruchu. Interwencje mieszkańców osiedla Krasne w gminie, nie pomogły. Władza gminy w tej sprawie odsyłają do Dyrektora ZUK Krasne, informując iż leży to w jego gestii i to on jest odpowiedzialny za te zmiany. Przecież ZUK w Krasnym jako jednostka organizacyjna podległa gminie Krasne, tym samym Dyrektor ZUK Krasne podlega wójtowi gminy Krasne.

Interwencja u Dyrektora ZUK również nie przyniosła żadnych rezultatów, ponieważ ten tłumaczy się iż w dokumentach wszystko jest ok. Otóż nie jest OK Panie Dyrektorze, bo nas mieszkańców nie interesują Pańskie dokumenty i podkładki. NAS INTERESUJE BEZPIECZEŃSTWO NASZE I NASZYCH DZIECI.

Osiedle Krasne Zwracamy szczególna uwagę na znak umiejscowiony na tym skrzyżowaniu patrząc w stronę kościoła. Podstawa – słupek znaku został wkopany niemalże w jezdni, zaś samo oznakowanie jest na wysokości głowy 9-10 latka. To jest niebezpieczne.!!!

Sprawa druga – idąc poboczem drogi trzeba wychodzić na jezdnię aby ominąć znak. To również jest bardzo niebezpieczne na tak wąskiej drodze!!!

I sprawa najważniejsza- kto wymyślił i zatwierdził nową organizację ruchu na tym skrzyżowaniu. Proszę zwrócić uwagę na pierwszeństwo przejazdu. Obawiamy się o nasze dzieci idące bądź jadące na rowerach od strony kościoła, gdyż wchodzą/ wjeżdżają na wprost pod samochody z drogi z pierwszeństwem ruchu- tylko że kierowca z pierwszeństwem wyjeżdża z drogi gdzie po lewej nie ma żadnej widoczności i nie ma możliwości wykonać jakiegokolwiek manewru w sytuacji kryzysowej.

To jest tragedia i skandal kto wymyślił taką organizację ruchu oburzają się mieszkańcy osiedla Krasne

10/08/2017 – No i stało się. Niebezpieczne skrzyżowanie zbiera żniwo.

Niespełna 2 dni temu wyrażaliśmy nasze obawy w poniższych komentarzach i nie trzeba było długo czekać- już po 24 godzinach stało się nieszczęście. Panie Wójcie i Panie Dyrektorze ZUK – raz jeszcze żądamy od Panów wycofania się z tej organizacji ruchu i usunięcia znaków zanim ktoś tutaj zginie. Wasze decyzje zagrażają naszemu bezpieczeństwu, zdrowiu i życiu. Nalegamy na usunięcie wadliwego oznakowania jeszcze w sierpniu zanim nasze dzieci będą tędy codziennie chodzić/jeździć na rowerach do szkoły!

Osiedle Krasne Panie Wójcie Woźniak- proszę o interwencję i wyciągnięcie wniosków zanim dojdzie do tragedii i ktoś zginie na tym skrzyżowaniu!!!

źródło: https://www.facebook.com/OsiedleKrasne/

 

Join the discussion

  1. Pingback: Kontrowersje wokół drogi c.d. Mieszkańcy osiedla Krasne nie odpuszczają | Gmina Krasne do Rzeszowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *