Gmina Krasne do Rzeszowa

Mieszkańcy obawiają się o swoje bezpieczeństwo podczas podróży autobusami MKS

Zaniepokojeni o swoje bezpieczeństwo mieszkańcy gminy Krasne zwrócili się o zamieszczenie przekazanych przez nich informacji, zdjęć oraz filmu na forum publiczne. Sprawa dotyczy gminnego przewoźnika w gminie Krasne tj. MKS.

Mianowicie pasażerom korzystającym z MKS chodzi po pierwsze o stan techniczny autobusów tj. o obklejone taśmą poręcze ochronne które maja służyć ich bezpieczeństwu.

Co widoczne jest na zamieszczonej poniżej filmie otrzymanym od mieszkańca Palikówki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druga natomiast sprawa dotyczy kompletnego braku zachowania przepisów bezpieczeństwa przez kierowcę linii 204 MKS. Zamieszczony film ukazuje sytuację z wtorku 5 września 2017 roku gdzie autobus linii 204 MKS z Palikówki do Rzeszowa o godz. 6.11 przewoził pasażerów z duża prędkością przy otwartych środkowych drzwiach.

Co widoczne jest na zamieszczonej poniżej filmie otrzymanym od mieszkańca Palikówki

 

Poza tym mieszkańcy podkreślają że w dniu 4 wrześnie br. na własną rękę musieli docierać do miejsc pracy oraz szkół w Rzeszowie, ponieważ nie doszło do dwóch kursów porannych na linii 204 MKS Palikówka –Rzeszów.

Ponadto apelują do przewoźnika gminnego MKS o punktualność gdyż autobusy notorycznie się spóźniają.

Już teraz mieszkańcy gminy Krasne martwią się to co będzie się działo w zimie jak przyjdą mrozy.

A na koniec wzdychają MPK proszę wróć

 

W piątek 8 września o godzinie 12:23 jechałam z przystanku Bardowskiego linią 204 MKS do Krasnego i już nie pierwszy raz spotkałam się z chamstwem ze strony kierowcy autobusów MKS, tym razem była to kobieta. Podjechał biały autobus PKS, zupełnie inny niż ten co zawszę (żółty). Starsze panie siedziały na przystanku i nie były pewne czy ten autobus zmierza na Krasne. Jedna z pań zapytała się pani kierowcy czy ten autobus jedzie na wieś a kierowca zaczęła się wydzierać na tę panią “to pani nie umie czytać? Przecież pisze Krasne Wólka i trzeba patrzeć po numerach” widać, że starsza pani była zmieszana i powiedziała, że nie jest w stanie przeczytać co jest napisane na tablicach a pani kierowca”to przecież nie wyczaruje pani innych tablic, żeby pani mogła przeczytać a to, że jest stary autobus to też nie moja wina i niech się pani cieszy, że jakikolwiek pani ma!” Reszta pań nie usłyszała tej “kulturalnej” wymiany zdań więc znowu się dopytywały czy faktycznie ten autobus jedzie na wieś a kierowca “nie będę drugi raz powtarzała, trzeba czytać. Jak widzą panie, że jest numer to niech panie wsiadają i się głupio nie pytają” Kierowcy z linii 14 MPK zawsze byli mili i z chęcią odpowiadali panom na wszelkie pytania.

 

Join the discussion

  1. Mieszkaniec Malawy

    Wybierz przyszłość z Rzeszowem! Będzie lepiej! Zobacz na nowo przyłączone tereny! Między innymi Bzianka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *