Gmina Krasne do Rzeszowa

Mieszkańcy Krasnego wściekli na wyniki konsultacji

RZESZÓW. Połączenie Rzeszowa i gminy Krasne pod znakiem zapytania

Mieszkańcy gminy Krasne są zdenerwowani, że konsultacje w sprawie połączenia z Rzeszowem zostały zorganizowane bez ich wiedzy i trwały tylko dzień. Twierdzą, że to właśnie dlatego zabrakło 2 głosów, żeby wynik wyszedł na „tak”.

W dniu 20.02.2018 r. na łamach portalu supernowosci24.pl i gazety codziennej Super Nowości ukazał się artykuł redaktor Blanka Szlachcińska “Mieszkańcy Krasnego wściekli na wyniki konsultacji”

czytaj więcej na Super Nowości 24.pl– To niepoważne, że starostwo zorganizowało przez zaskoczenie takie głosowanie w jeden dzień i nie wszyscy o tym wiedzieli – mówią mieszkańcy. W gminie Krasne konsultacje w sprawie połączenia z Rzeszowem zostały zorganizowane 9 lutego w godz. 8 – 18. Jak tłumaczył nam starosta rzeszowski Józef Jodłowski, wybrano jednodniową formę konsultacji z powodu kosztów. – Nie będę komentował zastrzeżeń mieszkańców – powiedział Józef Jodłowski.

W konsultacjach udział wzięło 520 osób. Przeciwko połączeniu z Rzeszowem było 259 głosów, a za 257 głosów. Te dwa głosy zdecydowały o wyniku. Mieszkańcy są przez to wściekli.

źródło: http://supernowosci24.pl/mieszkancy-krasnego-wsciekli-na-wyniki-konsultacji/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *