Gmina Krasne do Rzeszowa

Miejskie autobusy pojadą do gminy Boguchwała. Wrócą też do gminy Krasne?

Gmina Boguchwała dogadała się z Rzeszowem i jak wszystko pójdzie z planem od października będą do niej jeździły nowoczesne miejskie autobusy. Gmina Krasne również poszła po rozum do głowy i wznawia rozmowy z ZTM.

W dniu 20-09-2018 r. na łamach Rzeszów News – Portal informacyjny rzeszow-news.pl ukazał się artykuł “Miejskie autobusy pojadą do gminy Boguchwała. Wrócą też do gminy Krasne? ”.

Rzeszów dogadał się z Boguchwałą. Jeśli w najbliższy wtorek (25 września) Rada Miasta Rzeszowa będzie na „tak”, to od października autobusy miejskie obsługiwane przez MPK, a zarządzane przez Zarząd Transportu Miejskiego, będą wjeżdżały do gminy Boguchwała, która podobnie jak gmina Krasne obecnie jest obsługiwana przez słabej jakości autobusy MKS należące do Związku Gmin „PKS”.

Ale to nie wszystko, bo okazuje się, że po rozum do głowy poszła nie tylko gmina Boguchwała, ale także gmina… Krasne. Tak, ta, która w ub. r. wypowiedziała Rzeszowowi umowę dotyczącą kursów MPK. W konsekwencji od 1 lipca 2017 roku do gminy Krasne nie jeździ „4” i „14”, a od 1 sierpnia do Malawy (gmina Krasne) nie jeżdżą także linie „6” i „46”.

czytaj więcej na portalu rzeszow-news.pl http://rzeszow-news.pl/miejskie-autobusy-pojada-do-gminy-boguchwala-wroca-tez-do-gminy-krasne/


Nie kto inny jak władze gminy Krasne w ub. r. wypowiedziały Rzeszowowi umowę dotyczącą kursów MPK.

Kpiną jest że jeszcze niedawna wójt gminy Krasne Woźniak zapewniał mieszkańców gminy że ZG „PKS” – obsługujący linie MKS jest najlepszą komunikacją międzygminną powiatu rzeszowskiego. A na koniec kadencji bojąc się o swój wynik wyborczy w wyborach samorządowych idzie i prosi Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca o powrót autobusów MPK.

Zobacz także:

Decyzją wójta Krasnego, bezrobotni tracą uprawnienia do bezpłatnych przejazdów MPK

Decyzja wójta wywołała falę komentarzy. Tak komentowano artykuł “MPK Rzeszów przestaje jeździć do Krasnego”

Gmina oszczędza na komunikacji publicznej. Czy to koniec MPK w gminie Krasne?

Mieszkańcy proszą miasto o pomoc w ulepszeniu gminnego transportu publicznego?

Join the discussion

 1. wyborca

  Proszę Państwa wybory powinny być co kwartał wtedy władza by nas po prostu nie mogła oszukać . Jeżeli chodzi o Boguchwałę to jak niektórzy wiedza problem był Burmistrza że prawdo podobnie jego ugrupowanie się go wyparło więc skoro jeszcze rządzi szybciutko załatwił na radzie gminy pieniądze i od października będą jeździć porządne autobusy i to na jednym bilecie , a Burmistrz przeszedł do innego ugrupowania i dalej w glorii będzie startował na następną kadencję – pewnie tym posunięciem zyska zwolenników a mieszkańcy będą mieć dobry transport a nie dziadowski PKS.
  Wracając do Krasnego aż dziw bierze że wójt po czterech latach dostał olśnienia i był nawet u Pani Kowalskiej rozmawiać o powrocie 4 do Krasnego , tylko nie kto inny jak on i rada gminy wypowiedziała tą umowę z MPK jak to cały czas na siłę nas uszczęśliwiali że jeździmy dziadostwem ,autobusami widmo raz przyjedzie a raz nie , bo na zebraniu wiejskim w Strażowie najmądrzejsza w gminie Pani Błotkowa stwierdziła że pracownicy strajkują, po prostu dostała olśnienia a jeszcze nie tak dawno mówiła co innego . Jak rozwiązywali umowę z MPK to stwierdziła że będzie taniej jak się po czasie okazało to było dużo drożej dla gminy jak i dla mieszkańców nie mówiąc o tym że jeszcze trzeba kupić drugi bilet na MPK .
  Proszę Państwa wiemy wszyscy że zbliżają się wybory ale arogancji i pychy jak i samouwielbienia już tej władzy nie poprzemy. Okłamywać to można ale do czasu tylko oni dowiedzieli się o tym dopiero przed wyborami i jeszcze mają tupet coś nam obiecywać a prawda jest taka że przy tym zadłużeniu jakie wypracowali to już wiele nikt nic nie narobi, będziemy o tym rozmawiać w kampanii wyborczej.

  • edek

   na starego wojta nie ma sensu glosowac. a jego konkurent nie lepszy.
   my chcemy do Rzeszowa.
   kiedy to referendum?

 2. detodohogar

  Prezes i klub nie powinni czekać i od razu doposażyć halę w trybuny za koszami tak jak było na play-offach. Sprzeda się około 2500 karnetów + miejsca dla vipów i z 3500 miejsc to zostaje garstka wejściówek do nabycia w kasach i przez internet a przy dodatkowych trybunach i taki szale na Anwil to klub jest w stanie jeszcze dodatkowo zarobić. Pomyślcie o tym.

 3. tyle

  nie ma na kogo glosować.

  karierowicz czy stary. tylko Rzeszow.

 4. STASZEK

  Proszę Pana jest na kogo głosować bo została zarejestrowana trzecia grupa a nazywa się POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO GOSPODARCZE “RAZEM” .
  Czym różni się od pozostałych ano tym że jak zostaną wybrani będą walczyć o wejście do Rzeszowa i o bonus 120 milionów złotych ze skarbu państwa.
  To widać że tej grupie nie chodzi o stanowiska ani o władzę ale tylko o dobro naszej społeczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *