Gmina Krasne do Rzeszowa

Kto za to płaci. My wszyscy, bo pieniądze poszły z budżetu?

Kampania referendalna, czyli facebookowe funpage, filmiki agitujące, ale też ogrom papierowych ulotek i bannerów oraz wykorzystywanie Biuletynu Gminy Krasne do celów referendalnych. Wszystko w porządku, tylko kto za to płaci? W finansowanie kampanii za połączeniem, miasto Rzeszów się nie włącza – nie może, chce zachować umiarkowany obiektywizm. Pełne koszty tej kampanii ponoszą sami zwolennicy, bo jak mówią – inwestują w dobro mieszkańców. Kto natomiast finansuje kampanie przeciwko połączeniu? Około 3 tysiące ulotek, kolportowanie przez operatora pocztowego tych ulotek do wszystkich, czterech sołectw, olbrzymie bannery agitujące do głosowania na „NIE” i w końcu specjalna edycja Biuletynu Gminy Krasne to koszt około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kto za to zapłacił?
My wszyscy, bo pieniądze poszły z budżetu gminy Krasne, gminnego budżetu, który zasilany jest głównie z płaconych przez nas podatków. Czy nie lepiej było te pieniądze przeznaczyć na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla naszych dzieci, na uratowanie gminnej orkiestry dętej czy inne bardziej potrzebne mieszkańcom cele.
Jak gmina może przeznaczać tak ogromne środki finansowe na agitacje przeciwko połączeniu, dyskredytując przy tym zwolenników połączenia?

Czy każdy mieszkaniec życzy sobie żeby jego pieniądze przeznaczane były na kampanię referendalną, czy gmina w ogóle powinna taką kampanię prowadzić?

Gdyby wójt i rada gminy dopuściła jeszcze w styczniu do referendum tak jak jest zagwarantowane w Konstytucji to nie naraziłaby się na kompromitację i wielkie wydatki z naszych podatków. Wobec tego. Czy władza jeszcze liczy się z głosem mieszkańców czy dba o własne interesy?

Join the discussion

  1. Pingback: Władza to my – mieszkańcy. A my mamy swoje zdanie, na nic całe zastraszanie! | Referendum Krasne

  2. Pingback: Jak pracuje rada gminy Krasne. | Referendum Krasne

  3. Pingback: Głosujemy 2 x na TAK | Referendum Krasne

  4. Pingback: Sprawozdanie finansowe | Mówimy Tak Gmina Krasne do Rzeszowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *