Gmina Krasne do Rzeszowa

Konsultacje na „ostatnią chwilę” Kolejny przejaw nie liczenia się władz ze społeczeństwem, „Jakie konsultacje? W tajemnicy przed mieszkańcami?”.

Starostwo zorganizowało konsultacje na „ostatnią chwilę”, by wyniki były znane przed sesją Rady Powiatu Rzeszowskiego, którą zaplanowano na 13 lutego.

A dlaczego konsultacje odbywają się tylko w jednym miejscu w gminie? Odpowiedź jest prosta – chodzi o pieniądze. – Skorzystaliśmy z uprzejmości urzędu gminy, gdzie bezpłatnie otrzymaliśmy miejsce, w którym konsultacje możemy przeprowadzić. Trudno w całej gminie wynajmować punkty na dany dzień – dodaje Wróbel.
Wypowiedź Pana Piotra Wróbla budzi śmieszność. Władzy gminy podlegają jednostki organizacyjne z obiektami w każdej z miejscowości w tym: placówki oświatowe, domy ludowe – filie GOK, remizy strażackie. Wystarczyło trochę chęci! Zabrakło zaangażowania i dokładności.
Mało kto miał okazję dowiedzieć się o dzisiejszych konsultacjach, a jak już się dowiedział mogło zabraknąć czasu na oddanie głosu.
Odszukanie informacji opublikowanej na stronie BIP starostwa było nie lada wyzwaniem. Obwieszczenia nawet nie umieszczono w dziale aktualności strony internetowej starostwa.

O konsultacjach dowiadujemy się z portalu strazow.pl który opublikował jak pierwszy w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *