Gmina Krasne do Rzeszowa

KOMUNIKAT Pełnomocnika Inicjatora Referendum Gminnego

W imieniu Grupy Inicjatywnej do przeprowadzenia Referendum Gminnego w sprawie połączenia Gminy Krasne z Gminą Miasto Rzeszów informujemy mieszkańców Gminy Krasne, że w dniu 31.08.2017 r. został złożony na ręce Pana Wilhelma Woźniaka Wójta Gminy Krasne wniosek o przeprowadzenie referendum poparty wymaganą liczbą podpisów mieszkańców naszej gminy.

W wyznaczonym terminie przez wójta mieszkańcy odpowiedzą na pytanie: Czy jesteś za połączeniem Gminy Krasne z Gminą Miasto Rzeszów? Podczas zbierania podpisów pod wnioskiem przeprowadzaliśmy rozmowy o funkcjonowaniu samorządów Gminy i Miasta Rzeszowa.  Mieszkańcy chętnie zgłaszali swoje uwagi i składali podpisy pod wnioskiem o referendum. Zgłaszany termin przeprowadzenia referendum to miesiąc październik 2017 roku a połączenie obu gmin wraz z nowym rokiem 2018.

Podczas akcji zbierania podpisów mieszkańcy wykazali silną więź z Miastem Rzeszowem poprzez: zatrudnienie w instytucjach miejskich, udział w wydarzeniach  w kulturalnych organizowanych przez placówki miejskie, pobieranie nauki w szkołach średnich i uczelniach wyższych przez młodzież, korzystanie ze służby zdrowia na terenie miasta – szpitale i  przychodnie specjalistyczne, korzystanie z instytucji Marszałkowskich i Urzędu Wojewody.

Wójt Gminy sprowadzany jest tylko do administrowania i wydaje się zbędny w opinii mieszkańców, to samo może robić prezydent miasta Rzeszowa który jest bardzo dobrym gospodarzem. Największym problemem jest brak dobrego transportu osobowego, infrastruktury drogowej.

Pełnomocnik
Ewelina Kawalec

Krasne 31.08.2017 r.

www.referendumkrasne.pl

Join the discussion

  1. Mieszkaniec Malawy

    Wybierz przyszłość z Rzeszowem! Będzie lepiej! Zobacz na nowo przyłączone tereny! Między innymi Bzianka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *