Gmina Krasne do Rzeszowa

Gmina oszczędza na komunikacji publicznej. Czy to koniec MPK w gminie Krasne?

Na sesji, w dniu 21 marca 2017 roku Radni gminy Krasne podjęli decyzję o rozwiązaniu porozumienia międzygminnego zawartego pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów a Gminą Krasne, w przedmiocie powierzenia Gminie Miasto Rzeszów wykonywania zadań Gminy Krasne w zakresie prowadzenia publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy Krasne.  Padła propozycja powrotu do MKS, z uwagi na tańsze usługi.

Gmina Krasne korzystała z usług ZTM w Rzeszowie od 2013 r., przed tą datą mieszkańcy przez jakiś czas poruszali się na terenie gminy liniami MKS Związku Gmin PKS. Wówczas zmiana usługodawcy podyktowana była potrzebą zwiększenia sieci komunikacyjnej, ponieważ linie MKS rozprowadzone były głównie na obszarze sołectw, natomiast brakowało łączności z przystankami w Rzeszowie. Pasażer często zmuszony był do zakupu dwóch biletów, najpierw za przejazd autobusem MKS, a potem MPK. Nadto nierzadko pasażerowie narzekali na brak punktualności kierowców MKS  i oszczędzanie na klimatyzacji w lecie i ogrzewaniu autobusów w zimie.

Zmiana przewoźnika okazała się być dobrym posunięciem. Zwiększyła się częstotliwość kursów, zwłaszcza w godzinach wieczornych, mieszkańcy mogli cieszyć się transportem w nowo zakupionych autobusach MPK Rzeszów.  

Teraz mieszkańcy gminy Krasne ponownie stoją przed widmem powrotu do MKS.

Na zmianie przewoźnika z pewnością zyska gminny budżet, ale czy mieszkańcy nie stracą tym samym na jakości publicznego transportu?

Pozostaje kwestia wątpliwości, które nasuwają się w obliczu nadchodzących zmian.

Czy bilety autobusowe będą droższe?

Czy linie MKS będą dojeżdżać do przystanków w Rzeszowie?

Czy autobusy MKS będą zatrzymywały się na tych samych przystankach w Rzeszowie co obecne MPK?

Czy nadal będą wieczorne kursy?

Te i inne pytania będzie można zadać 23 kwietnia (niedziela) o godz. 10:00, na spotkaniu gminnym w sali gimnastycznej budynku Gimnazjum w Krasnem. W spotkaniu z mieszkańcami udział wezmą Władze gminy Krasne oraz przedstawiciele Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”.

zdjęcie: inwestycje-rzeszow.pl

Szanowni czytelnicy, zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w sondzie.

[poll id=”4″]

Join the discussion

 1. anonim

  mieszkańcy Krasnego walczcie o MPK mówi wam to dobry sąsiad z Trzebowniska. Tutaj wiele lat temu zrezygnowali z mpk, na rzecz mks- u, też miało być taniej i co …….., pewnie tylko skorzystali na tym wójtowie bo więcej kasy u ich przewoźników, wiadomo banknot 500 to większy nominał to i więcej miejesca w kieszeni. 🙂 A tak na poważnie to bilet w Mksie ulgowy do gminy kosztuje 2,20 , przy czym za taki sam bilet w rzeszowie płacę 1,5 zł i co to jest oszczędność, niech nikt nie wmawia mi, że jest inaczej bo jeżdżę mksami z konieczności i wiem jak jest. W mieście i tak muszę kupić inny bilet albo trzeba mieć 2 miesięczne na mks i mpk. Bywam często w gminie krasne i wam do tej pory zazdrościłem że macie dojazd mpk nie zaprzepaśćcie tego, bo zamiast wygodnych klimatyzowanych mpk, zaczną jeździć brudne śmierdzące, bez otwieranych okien wraki, które często się spóźniają .

 2. sasiad

  Jestem waszym sąsiadem z gminy Trzebownisko, tutaj zrezygnowali wiele lat temu z MPK, i wprowadzili MKS. Dlatego ostrzegam was róbcie wszystko, żeby nie zlikwidowali MPK w waszej gminie, bo taniej nie będzie bilet, który obecnie kupuje ze zniżką w Rzeszowie kosztuje mnie 1,5 zł taki sam bilet – studencki kosztuje do Trzebowniska 2,20. Kupując miesięczne trzeba kupić 2 na MPK I MKS, Bywam często w waszej gminie i do tej pory zazdrościłem wam tego że w cenie biletu miejskiego mogę dojechać do waszej gminy, a zasiedziały na swoim stołku wójt Trzebowniska nawet nie potrafi czegoś takiego załatwić. Walczcie o MPK bo inaczej wam ten luksus zlikwidują i wprowadzą zamiast klimatyzowanych autobusów, drogie MKSy , które są jeżdżącymi wrakami

 3. ula t.

  Ludzie to dopiero bedzie zacofanie i uwstecznienie jak na największym zadupiu jak wprowadza mks!!!!!Nie pozwolmy na to!!!!W gminie i tak się nic nie dzieje nie widac tych pieniędzy niby zaoszczędzonych!!!!!

 4. ernest w.

  Szanowni Państwo to jest nie do pomyślenia.To teraz dojeżdżając do pracy będę zmuszony kupic sieciowy mks i mpk!Koszty komfort korzystania z mks to tragedia!W tej gminie od dawna dzieje się zle ale teraz to tylko bombę spuscic na ten caly ug i radnych.zabiorą ludzie możliwość dojazdy do pracy czy szkoły.Czasy króla cwieczka nadchodzą w Krasnem.Gluptoki nie chciały do Rzeszowa sie dolaczyc to teraz poczuja to dobro.Bzianka weszla to Ferenc od razu dal dodatkowa linie i nowe mercedesy.A tu tlukami będziemy sie wozić i brak połączeń i drozyzna.O Matko niech spadnie ta bomba na ten ug!!!!

 5. Pingback: Zabójczy zaduch w autobusach MKS jak w piekarniku? | Gmina Krasne do Rzeszowa

 6. Pingback: Komentarz do petycji przygotowaną przez władze gminy Krasne | Gmina Krasne do Rzeszowa

 7. Pingback: Miejskie autobusy pojadą do gminy Boguchwała. Wrócą też do gminy Krasne? – Gmina Krasne do Rzeszowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *