Gmina Krasne do Rzeszowa

Gmina nie wybuduje nowego żłobka w Krasnem?

Kolejne kłopoty wójt gminy Krasne tym razem z tak obiecaną budową nowego żłobka w Krasnem. Nic jednak nie wyjdzie z budowy nowego żłobka. Przetarg na realizację tej inwestycji został kolejny raz unieważniony.

Nie ma szczęścia zaplanowana przez wójta Krasnego na ten rok budowa nowego żłobka. Tym samym nie będzie dotacji z programu “Malucha” na żłobek w 2017 r. – przepadnie?

Dotacji do żłobka nie będzie?

587 tys. zł dofinansowania inwestycji z programu „Maluch 2017”. Tyle pieniędzy z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej miała otrzymać gmina Krasne na budowę żłobka na działce o nr ew. 1368 za punktem aptecznym w Krasnem. Decyzja zapadła w kwietniu. Dofinansowania prawdopodobnie przepadnie?

W czerwcowym przetargu ogłoszonym 26-05-2017 roku najtańszą ofertę na budowę żłobka złożyła firma F.H.U.P. „DOMREX” J. Rupar z Białobrzeg za kwotę 1 870 793,37 zł.

Gmina przeznaczyła na sfinansowanie budowy żłobka kwotę w wysokości 997 264,69 zł i z uwagi na przekroczenie przeznaczonej na realizację inwestycji kwoty postępowanie przetargowe zostało unieważnione.

zawiadomienie o unieważnieniu postępowania

http://www.gminakrasne.pl/biuletyn-informacji-publicznej/przetargi/powyzej-30000-euro/12,przetarg.html

Do kolejnego przetargu ogłoszonego 14-06-2017 nie złożono żadnej oferty i kolejny raz wójt gminy Krasne unieważnił przetarg.

zawiadomienie o unieważnieniu postępowania

http://www.gminakrasne.pl/biuletyn-informacji-publicznej/przetargi/powyzej-30000-euro/12,przetarg.html

To miał być w ogóle pierwszy żłobek na terenie gminy Krasne o powierzchni zabudowy 326,4 m2. Planowano 32 miejsca dla dzieci. Zakończenie robót, planowane było na 29 czerwca 2018 roku.

 

 

 

 

 

 

Źródło: BIP Gminy Krasne.

Join the discussion

  1. piotr z krasnego

    Musimy zmienić wójta. Bo na tego niema co liczyć. Już lepiej było się przyłączyć do Rzeszowa. 100 milionów na inwestycje przepadło a sami jak widać NIC nie potrafimy. Wstryd

  2. Mieszkaniec Malawy

    Wybierz przyszłość z Rzeszowem! Będzie lepiej! Zobacz na nowo przyłączone tereny! Między innymi Bzianka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *