Gmina Krasne do Rzeszowa

Dlaczego tylko linia na Malawe? Chciałoby się powiedzieć zatem “Kończ Waść, wstydu oszczędź!”

Decyzja Rady Gminy Krasne i wójta o powrocie do MKS okazała się wielkim błędem! Czy wójt Woźniak liczy, że mieszkańcy go wyręczą w rozwiązaniu niewygodnej sytuacji? Zbierają podpisy do prezydenta nie do wójta.


–Tak nie dawno gminę Krasne obsługiwały autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i było dobrze,  nie kto inny jak władze gminy rozwiązały umowę, za zgodą nierozsądnych radnych a dzisiaj chcą już rękami mieszkańców naprawić to co zepsuli.

Miejskie autobusy jeździły do gminy Krasne na zasadzie międzygminnego porozumienia po obniżonych stawkach i mogło być tak do tej pory. W I półroczu 2017 r. gmina Krasne nie zapłaciła miastu za przewozy realizowane na liniach 6 i 46. Wartość tych usług wyniosła 45 735 zł, a który to koszty w całości pokrył budżet miasta.

Ze swojej bezradności polecono w dniu 31 października br. rozpoczęcie zbierania podpisów pod petycją w sprawie przystanków i wspólnego biletu. Przypominamy do końca czerwca jeden bilet i dostęp do wszystkich przystanków był dla każdego mieszkańca Krasnego.

Jesteśmy przekonani, że wszyscy Mieszkańcy którym poddano listę do podpisu pod petycją i Ci, którzy się podpisali świadomie lub mniej świadomie ewidentnie opowiedzieli się za Miastem Rzeszów, że chcą być mieszkańcami i korzystać z infrastruktury i przywilejów jako mieszkańcy Rzeszowa. To tylko pokazuje skale potencjalnych mieszkańców za przyłączenie Gminy Krasne z Gminą Miasto Rzeszów.

Coraz częściej w gminie mówi się o zbieraniu podpisów pod referendum o odwołanie Wójta przed końcem kadencji. Niezadowolenie z komunikacji i podnoszenie opłat jeszcze to dodatkowo potęguje.
Z ust władz gminy Krasne ciągle słyszeliśmy: „Miasto Rzeszów jest im do niczego nie potrzebne, gmina jest samo wystarczalna!”
Ewidentnie chodzi tylko o utrzymanie stołków i wysokie wynagrodzenia. Chciałoby się słyszeć zgodnie ze stwierdzeniem „Władza sama się wyżywi” a mieszkańcy jakoś sobie poradzą”.

Kolejny raz chcą dzielić Mieszkańców na lepszych i gorszych!

Po pięciu miesiącach obsługi przez MKS wójt gminy Krasne w dniu 31 października br. zwrócił się ponownie do ZTM, żeby nawiązać współpracę odnośnie obsługi przewozu mieszkańców gminy Krasne od 2018 roku przez MPK.

Takie postępowanie wójta oznacza, że obsługa MKS-u musi być bardzo zła.

Problem jest poważny, dużo ludzi zrezygnowało z komunikacji MKS – niektórzy mówią na nią komunikacja widmo, bo jest na rozkładzie jazdy, ale autobus nie przyjeżdża wcale.

Decyzja o powrocie do MKS okazała się wielkim błędem. Czy władze gminy liczą, że miasto ją wyręczy w rozwiązaniu niewygodnej sytuacji mieszkańców naszej gminy?
– Przecież nie tak dawno gminę Krasne obsługiwały autobusy MPK, to nie kto inny jak władze gminy rozwiązały umowę z ZTM w Rzeszowie za zgodą nierozsądnych radnych a dzisiaj chcą już rękami mieszkańców naprawić to co zepsuli.
Teraz wójt informuje media że jest zainteresowany nawiązaniem współpracy z ZTM.

Teraz okazuje się, że cena już nie gra roli, a wcześniej władze powoływały się na – ich zdaniem – zbyt wysoką cenę wozokilometra.
Teraz wójt chce uruchomienia ponownie linii 6 i 46 w kierunku Malawy. A co z pozostałymi liniami w pozostałej części gminy.
W ten sposób władze gminy chcą zamydlić oczy mieszkańców, nie tym razem panie wójcie.
Co ciekawe na najbliższej sesji rady gminy która odbędzie się 29 listopada br. mają zostać zatwierdzone nowe wyższe stawki za wodę i odprowadzenie ścieków oraz ustalone opłaty za gospodarowanie odpadami.
Miało być tak pięknie i taniej w gminie Krasne a wyszło jak zwykle drożej.

Na chwilę obecną zadłużenie gminy Krasne sięga krytyczny pułap.

Wójt próbując ratować krytyczną sytuację budżetu gminy, podjął decyzję wypuszczenia i sprzedaży obligacji.

Ale przecież to gmina będzie musiała spłacić, tak że po wyborach pozostanie tylko spłacanie kredytów a zabraknie nawet na łatanie dziur w drogach, taki to jest rozmach tej władzy bez pomysłu na przyszłość.

Pismo wójt gminy Krasne z dnia 31 października 2017 roku do ZTM

 

Join the discussion

 1. Dawid

  Brawo panie wójcie mks miał być tańszy a nie jest?
  To po c była cała ta zmiana?
  mks nie potrafi jeżdzić?
  To przeciwieństwo Mpk!
  Niech wróci tak jak było ?
  4- malawa góra
  14- Palikówka
  6- Malawa osp
  46 malawa OSP
  Co wy liczyć nie umiecie miał być tańszy a nie jest?
  :Po co cały ten cyrk?

 2. Danuta

  Wójt i ekipa dba tylko o swoje koryto. Skończmy z gminą i “dobrą Zmianą” Wojta POGONIĆ

  • mieszkaniec gminy

   Poczekajmy jeszcze chwilę bo powoli sami się dobijają z dnia na dzień będzie tylko gorzej szkoda że o tym wcześniej nie wiedzieli . Mogą to zawdzięczać na własne życzenie swojej zastępczyni.
   Powiem więcej tyrani zawsze myśleli że będą wieczni a prawda i czas w życiu jest nieubłagalna.
   Dzisiaj się na chlapią a jutro będą chodzić głodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *