Gmina Krasne do Rzeszowa

Będzie referendum w gminie Krasne ws. przyłączenia do Rzeszowa. NSA odrzucił skargę

Triumf inicjatorów referendum na temat przyłączenia gminy Krasne do Rzeszowa. Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił skargę kasacyjną władz Krasnego. 

W dniu 20-10-2018 r. na łamach Rzeszów News – Portal informacyjny rzeszow-news.pl ukazał się artykuł “Będzie referendum w gminie Krasne ws. przyłączenia do Rzeszowa. NSA odrzucił skargę”.

Wyrok NSA zapadł w piątek na niejawnej rozprawie. „Wygraliśmy wszystko! Ustępujący wójt gminy Krasne [Wilhelm Woźniak – przyp. red.] wyczerpał wszelkie możliwości blokowania przeprowadzenia uczciwego gminnego referendum w sprawie dobrowolnego połączenia Gminy Krasne z Gminą Miasto Rzeszów” – napisano na referendumkrasne.pl.

Wyrok NSA oznacza, że teraz zostanie wybrany komisarz wyborczy, a ten z kolei wyznaczy termin przeprowadzenia referendum. – I całą kampanię referendalną…

Gmina próbowała zablokować przeprowadzenie referendum, kwestionując autentyczność podpisów pod wnioskiem referendalnym.

Z piątkowego wyroku NSA cieszą się władze stolicy Podkarpacia. Ratusz obiecywał, że jeżeli gmina będzie przyłączona do Rzeszowa, to wpompuje w nią 100 mln zł. Inicjatorzy referendum są przekonani, że tym razem mieszkańcy opowiedzą się za włączeniem do Rzeszowa.

czytaj więcej na portalu rzeszow-news.pl http://rzeszow-news.pl/bedzie-referendum-w-gminie-krasne-ws-przylaczenia-do-rzeszowa-nsa-odrzucil-skarge-wojta/

Join the discussion

  1. przesłuchiwany

    No i co ten zapyziały wójt wszystko robił żeby nie dopuścić do tego referendum a przegrał znowu i z kim z mieszkańcami, bo prawie 1200 mieszkańców którzy się podpisali to nie są jacyś gówniarze. Na dodatek pozwał ich do prokuratury to trzeba być naprawdę wielkim szaleńcem. Po wyjściu z przesłuchania to można odnieść się do jednego skąd wziął się taki człowiek że chciał z nas zrobić przestępców. Żeby ten koszmar z tym człowiekiem skończył się jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *