Gmina Krasne do Rzeszowa

23 października 2016 r. REFERENDUM

W dniu dzisiejszym pełnomocnik inicjatora referendum gminnego otrzymał postanowienie Komisarza Wyborczego w Rzeszowie. Komisarz wyznaczył datę referendum w sprawie dobrowolnego połączenia Gminy Krasne z Miastem Rzeszów oraz przyłączenia Sołectwa Malaw na niedzielę 23 października 2016 r.

W załączeniu postanowienie komisarza wyborczego.

 

Join the discussion

 1. kris

  Teraz tylko dobrze poinformować wszystkich chętnych o terminie oraz przekonać przeciwnych przyłączeniu do miasta, żeby zagłosowali “za”. Powinno się jeszcze przed referendum odbyć spotkanie informacyjne z mieszkańcami w celu poinformowania o korzyściach płynących z przyłączenia.

 2. M

  Należy zorganizować spotkanie z prezydentem aby jasno powiedział, że pieniadze z połaczenia gminy krasne i miasta rzeszów zostana przeznaczone na inwestycje w gminie krasne m.in. na podstawie konsultacji społecznych jakie beda przeprowadzane. To jest 100 mln. Nastepnie trzeba wyraznie powiedziec starszym ludziom, że zaden koosciol nie zostanie zamkniety ani zaden osrodek kultury- zmieni sie tylko nazwa. Kolejno trzeba powiedziec o podatkach. Najlepiej zaprosic kogos z wsi przyłaczonych i porównać o ile wzrosły a ile zyskali dzieki niepłaceniu za budynki gospodarcze. Nalezy powiedziec o ustawie o ochronie gruntów rolnych – tak to ważne bo dlaczego ludzie nie mieli by skorzystac ze swojej wlasnosci – sprzedac czy podarowac dziecku aby sie budowało czy sprzedało a przeciez w miastach nie obowiązuje ustawa o ochronie gruntów rolnych! Nalezy powiedziec o tym ze nikt nie zaplaci za wymiane dokumentow a wymiana odbedzie sie w placówce urzedu gminy w Krasnem. Prosze o to aby wszyscy pisali o waznych kwestiach jakie nalezałoby podjać wcelu zebrania ich wszystkich i wypunktowania 🙂

 3. M

  Niestety pomyłka. Ustawa o ochronie gruntów rolnych i lesnych obowiazuje tez w miastach ale rzeszów ze 100 mln bonusem mogłoby w newralgicznych miejscach podjac sie uchwalenia miejscowych planów !

 4. janusze

  Zgodnie z harmonogramem postanowienia komisarza wyborczego do 9 września wójt powinien rozplakatowac postanowienie komisarza o zarządzeniu referendum. Dziś jest 11 września a na tablicy ogłoszeń pod gminą są wszystkie inne ogłoszenia ale tego najważniejszego nie ma. Co na to twórcy strony, no i sam komisarz?

 5. Barbara

  Zgodnie z harmonogramem komisarza wyborczego do dnia 9 września wójt powinien rozplakatowac na tablicach ogłoszeń postanowienie komisarza wyborczego o zarządzeniu referendum. Jeszcze do wczoraj 11 września na tablicy ogłoszeń pod gminą wisiały wszystkie inne ogłoszenia ale tego najważniejszego nie było. Co na to twórcy strony i sam komisarz?

 6. bartek

  Wójt robi co chce i lekceważy nas wyborców , zresztą robi to już od tamtego roku , ale my 23 -10-2016 r. podziękujemy mu za współpracę niech nie myśli że ma do czynienia z wieśniakami że na niczym się nie znają.

 7. bbbb

  Oj ludzie jesteście tak zmanipulowani i zaslepieni przez samego inicjatora referendum że zapominacie co jest tak naprawdę ważne dla gminy Krasne. Pan B. Teraz nie chce aby gmina Krasne była sama sobie gospodarzem na własnym podwórku bo już nie jest radnym , bo kiedy nim był to nie spieszyło mu się z owczesna wladza i bylym wojtem do Rzeszowa. Zastanówcie się i nie dajcie się panu B. zmanipulować bo tu nie chodzi o mieszkańców gminy Krasne tylko interesy polityczne !!!!! I nie ładnie tak usuwac administratorze wpisów które nie sa po waszej myśli. W Polsce panuje wolność słowa i ja je właśnie wyrażam , wiec proszę nie usuwac moich wypowiedzi !!!!!

 8. Pingback: Jak pracuje rada gminy Krasne. | Referendum Krasne

 9. Pingback: Głosujemy 2 x na TAK | Referendum Krasne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *