Gmina Krasne do Rzeszowa

23 PAŹDZIERNIKA 2016 r. Referendum. Czego boi się władza gminy?

23 PAŹDZIERNIKA 2016 r. Referendum
Czego boi się władza gminy ?

UTRATA  STANOWISK  i  WYSOKICH  PŁAC !

    W gazecie Super Nowości Wójt wypowiada się, że na połączeniu z Rzeszowem mieszkańcy Krasnego „mogą tylko stracić”.  A prawda jest taka, że mieszkańcy mogą tylko zyskać.  Sęk w tym, że stracić może jedynie on sam i jego zastępcy – stołki i wysokie płace.

Z Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Krasne można się dowiedzieć:

Płace władzy średnie na miesiąc:

OBECNIE
POPRZEDNIA KADENCJA
1. Wójt – ok. 12 300 zł    Poprzednik A. Maternia – ok. 11 300 zł
2. Zastępca wójta – ok. 14 554, 47 zł
tj. z tytułu umowy o prace 101 373.60 zł
i z tytułu umowy o dzieło 74 280, 00 zł
Dane pochodzą z BIP Gminy Krasne oświadczenie majątkowe rozdział VIII
Poprzednik W. Klisko – ok. 7 500 zł
3. Sekretarz – ok. 8 830 zł
Poprzednik W. Chodziński – ok. 8 788 zł

                                                                               

Prezydent Miasta Rzeszowa, zarządzający miastem 180 tyś. mieszkańców i kilkoma spółkami zarabia ok.12 300.00 zł miesięcznie, a wójt Gminy Krasne, który zarządza Gminą ponad 10 tyś. mieszkańców i jedną spółką zarabia też ok. 12 300.00 zł miesięcznie!!! CZY NIE JEST TO ROZRZUTNOŚĆ PUBLICZNYCH PIENIĘDZY???

Jak widać płace władzy w Krasnem są zdecydowanie wygórowane, a co ciekawsze są one zbliżone a w niektórych wypadkach nawet wyższe od wynagrodzeń – Marszałka Województwa, Wojewody Podkarpackiego i Prezydenta Rzeszowa.
Łatwo zauważyć, że wysokość wynagrodzenia władz gminy Krasne ewidentnie nie odpowiada do wielkości gminy i liczebności mieszkańców oraz zakresowi ich odpowiedzialności.

W wyborach samorządowych dane dotyczące płacy Wójta A. Maternii były niższe, zamieszczamy przypomnienie z ulotki wyborczej przed wyborami do samorządu w 2014 r., które to wówczas pokazywała obecna władza.                                                    
„Przy tak mizernym działaniu – na przetrwanie – w gminie liczącej 10 553 mieszkańców, Wójt gminy Krasne zarabia 11 300 zł miesięcznie. Dla porównania Wojewoda Podkarpacki 10 500 zł miesięcznie, Marszałek Województwa 12 300, Prezydent Rzeszowa, który ma ponad 180 tysięcy mieszkańców, zarabia 12 300 zł miesięcznie.”

MILIONOWE ZADŁUŻENIE GMINY KRASNE.
    Następnie należy przytoczyć wydatki inwestycyjne, zagwarantowane przez Wieloletni Plan Finansowy przegłosowany przez Radę Gminy Krasne oraz jak będzie wyglądał budżet gminy na koniec kadencji:
•    rozbudowa szkoły i budowa hali sportowej w Malawie – ok. 6, 5 miliona
•    budowa przedszkola w Krasnem – ok. 6, 5 miliona
•    budowa przedszkola w Strażowie – ok. 3, 5 miliona

Razem wydatki: ok. 16, 5 miliona

Przy skromnym ok. 32, 5 milionowym budżecie Krasnego na inwestycje braknie dużo. Stąd też Rada Gminy Krasne upoważniła Wójta do zaciągnięcia kredytu w wysokości około 11 milionów 600 tysięcy zł na sfinansowanie wyżej wskazanych inwestycji (budżet końcowy ok. 44 milionów zł). Kto, więc niebezpiecznie zadłuża gminę – Prezydent Ferenc czy Wój Woźniak?

NIESPEŁNIONE OBIETNICE

    Jak wygląda sprawa budowy basenu i utworzenia komunikacji gminnej, które obiecała tak niedawno Z-ca Wójta Pani W. Błotko? Skąd na to gmina Krasne weźmie pieniądze? Brak wyobraźni i mydlenie ludziom oczu. Egoizm i własne portfele, a gdzie w tym wszystkim odpowiedzialność?
W równie nieodpowiedzialny sposób przeprowadzono konsultacje w sprawie połączenia z Rzeszowem. Podobnie wybrano członków gminnej i obwodowych komisji referendalnych eliminując wszystkich przedstawicieli wnioskodawcy referendum. Natomiast- nie licząc się z publicznymi pieniędzmi wybrano maksymalne składy tych komisji: gminnej 16- osób, obwodowych po 10 osób. Wójt chce udowodnić, że wyda te 35 tyś zł. o których tak głośno mówi. Rozrzutność władz gminy widać też bardzo jaskrawo w przeroście zatrudnienia i wysokich płacach nowych urzędników.  Strach przed przegraną w referendum, co raz bardziej ogarnia władzę gminy i skłania do niewłaściwych kroków.  

 

Dlatego…

Mówimy TAK na fuzję z Rzeszowem, bo chcemy dobra nas wszystkich, a nie osobistych korzyści i ciepłych posadek za nasze pieniądze!

Mówimy TAK, bo tylko od Rzeszowa dostaniemy to, co od wielu lat nam się należy!

 

Więcej informacji na stronie www.krasnereferendum.pl

 

Join the discussion

  1. Pingback: Władza to my – mieszkańcy. A my mamy swoje zdanie, na nic całe zastraszanie! | Referendum Krasne

  2. Pingback: Głosujemy 2 x na TAK | Referendum Krasne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *